Oczywiście głównym zadaniem plandeki montowanej na przyczepie samochodu ciężarowego jest ochrona przewożonych towarów. Aby było to możliwe, musi ona zostać wykonana z bardzo wytrzymałych materiałów. Obecnie właściciele firm transportowych mają do wyboru kilka sprawdzonych rozwiązań. Które z nich jest w stanie zagwarantować najwięcej korzyści i gdzie szukać kompleksowego wsparcia w tym zakresie?

Z jakiego materiału powinna być wykonana plandeka?


Najważniejszymi czynnikami determinującymi wybór właściwego materiału, są oczywiście potencjalne zagrożenia dla przewożonego towaru. W pierwszej kolejności powinien być on zabezpieczony przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych ze szczególnym uwzględnieniem wilgoci. Doskonała hydrofobowość odgrywa w tym przypadku niezwykle istotną rolę, ponieważ podczas transportu za stan towaru odpowiada przewoźnik. Zdecydowanie najlepsze właściwości pod tym względem gwarantują różnego rodzaju materiały syntetyczne. Dlatego właśnie do produkcji plandek używa się przede wszystkim polietylenu.

W zależności od konkretnych oczekiwań klienta plandeka może zostać utkana z polietylenu LDPE (niskiej gęstości) lub HDPE (wysokiej gęstości). Przez szereg lat swoją niebagatelną wartość zdążyły również udowodnić materiały wykonane z popularnego polichlorku winylu, które przeznaczone są do pracy w najcięższych warunkach. Oba rozwiązania zapewniają użytkownikowi świetne parametry dotyczące wytrzymałości na rozciąganie. Charakteryzują się bardzo długą żywotnością, prostym montażem oraz atrakcyjną ceną. Produkowane są także w wielu wariantach kolorystycznych, co ma swoje potencjalne wykorzystanie. O czym konkretnie mowa?

Czy plandeka sprawdzi się jako powierzchnia reklamowa?


Biorąc pod uwagę, iż statystyczna plandeka, jaką zobaczyć możemy na przyczepach samochodów ciężarowych to przynajmniej kilkadziesiąt metrów kwadratowych gotowej do zagospodarowania powierzchni, wypadałoby ją wykorzystać w najbardziej przystępny sposób. Mowa tutaj głównie o ogromnych możliwościach dotyczących działań reklamowych. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, iż poza kosztami związanymi z zakupem samej plandeki, właściciel firmy nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Wyda się do tym atrakcyjniejsze, im bardziej uświadomimy sobie fakt, że mamy tutaj do czynienia z reklamą mobilną, której zasięg oddziaływania jest wręcz nieograniczony.

Okazuje się również, że wykorzystanie materiałów syntetycznych takich jak PCV czy polietylen, zapewnia doskonałą odporność na wpływ promieni ultrafioletowych. Nie trzeba się zatem obawiać, iż umieszczona na treść, straci swoją wartość estetyczną. Z praktycznego punktu widzenia warto zadbać o to, aby reklama została naniesiona jeszcze przed zamontowaniem plandeki na przyczepie. Perfekcyjnym wykonaniem zlecenia z pewnością zajmą się specjaliści z firmy BWW, którzy dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewniają klientom obsługę na najwyższym poziomie. Wszyscy zainteresowani mogą tutaj liczyć zarówno na indywidualne podejście, jak i szybką realizację zlecenia oraz atrakcyjne warunki współpracy.