Międzynarodowy przewóz osób to komfortowa opcja, z której mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy i instytucje. W jego ramach prowadzony jest transport osób oraz paczek na do takich krajów Unii Europejskiej jak m.in. Niemcy, Holandia, Belgia czy Francja. Bezpieczeństwo podróży zapewniają nowoczesne międzynarodowe autobusy. Jakie są zatem połączenia i dlaczego warto skorzystać z usług transportowych firm przewozowych?

Główne zalety przewozów międzynarodowych

Oferowane przez polskie firmy przewozy pasażerskie dysponują w pełni wyposażoną flotą pojazdów samochodowych. Do głównych zalet przewozów zagranicznych należy przede wszystkim wygoda podróżowania – często z dowolnego miejsca w kraju. Jazda autokarem zwykle nie przewiduje przesiadek, przez co jest dobrą opcją dla osób podróżujących z dziećmi. Do wyboru są mieszczące kilka osób międzynarodowe busy lub minivany. Dodatkowo zaoszczędza się w ten sposób pieniądze na inne środki transportu np. taksówkę. Ponadto oferujące tanie przewozy przedsiębiorstwa umożliwiają dowolny rodzaj płatności np. zagraniczną kartą. Pojazdy samochodowe wyposażone są z reguły w WiFi, klimatyzację, gniazdka do ładowania oraz regulowane fotele. Sporym udogodnieniem jest duża przestrzeń na bagaż. Osoby organizujące wycieczki autokarowe mogą zatrudnić przewodnika, który w trakcie jazdy będzie opowiadał uczestnikom o mijanych, ciekawych miejscach.

Transport osób do Holandii

Transport osobowy zakłada również przewozy międzynarodowe. Do najpopularniejszych tras należy połączenie autokarowe Polska – Holandia. Niektóre firmy transportowe organizują w tym celu tzw. kursy door to door, czyli dojazdy z adresu na adres. Z usługi tej mogą skorzystać mieszkańcy województw śląskiego i opolskiego, w szczególności osoby starsze i niepełnosprawne. Zaoszczędzą przy tym czasu i zapewnią sobie wygodny dojazd. Międzynarodowy przewóz osób obejmuje całą Holandię z wyłączeniem kilku wysp. Celem wycieczek są takie miejscowości jak: Amsterdam, Haga, Rotterdam, Nijmegen, Tilburg, Breda, Zwolle, Utrecht, Alkmaar, Enschede, Groningen czy Maastricht. Transport osób do Holandii obejmuje mieszczące się na południu Polski miasta. Należą do nich Chełm, Lublin, Zamość, Tarnów, Rzeszów, Kraków oraz Kielce, Radom, Warszawa, Częstochowa, Katowice, Łódź, Kalisz, Wrocław czy Poznań.

Przewozy Polska – Niemcy

Bogate kulturowo Niemcy to częsty cel podróży wielu Polaków. Dobry i wysoko rozwinięty stan dróg komunikacyjnych znacznie ułatwia jazdę przewoźnikom. W związku z tym przewozy zagraniczne obejmują trasę Polska – Niemcy. Dotyczy ona zazwyczaj województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego czy małopolskiego. W skład kursu wchodzą także województwa podkarpackie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, łódzkie oraz śląskie i świętokrzyskie. Do przykładowych miast trasy należą m.in. Kielce, Rzeszów, Katowice, Białystok, Gdańsk, Zielona Góra, Toruń, Poznań, Warszawa, Szczecin, Gliwice, Tarnów, Przemyśl, Reda, Dębno czy Paproć. Przewozy międzynarodowe adresowane są zarówno do turystów w każdym wieku, jak i osób podejmujących pracę w Niemczech. Tego rodzaju podróż jest tańsza niż samochodem. Doświadczony kierowca zna przy tym trasę i wie, jak unikać potencjalnego zagrożenia.

Busy Polska – Francja

Busy do Francji odjeżdżają z reguły z obszarów województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego. Wyjazd do Francji jest możliwy z takich polskich miejscowości jak Bochnia, Chrzanów, Dębica, Legnica, Nowy Sącz, Wrocław czy Zgorzelec. Poszczególne busy Polska – Francja jeżdżą przy tym przez Stuttgart. Dzięki temu trasa obejmuje dodatkowo niemieckie miasta np. Freiburg, Wurzburg czy Schweinfurt. Ekspresowy przewóz dotyczy za to francuskich miejscowości położonych na wschodzie. Należą do nich np. Colmar, Miluza czy stolica Alzacji Strasburg. Warto przy tym pamiętać, że podane godziny przyjazdów i odjazdów są tylko orientacyjne i mogą w trakcie podróży ulec zmianie. Przewozy międzynarodowe autokarami to przy tym dobry sposób na przeprowadzanie grupowych i indywidualnych wycieczek. Wiąże się to z dodatkowymi korzyściami, np. atrakcyjnymi ulgami w przypadku studentów, uczniów czy emerytów.