Dla wielu firm kluczową kwestią jest znalezienie dobrego partnera w branży transportowej. W polskiej rzeczywistości zadanie te na pozór mogłoby się wydawać dość proste. Nasz kraj to przecież prawdziwa europejska potęga w tej dziedzinie. Jednak w tak dużym gąszczu firm transportowych łatwo też o popełnienie błędu. Bazując na doświadczeniach Af-Trans przedstawiamy cechy sprawdzonego przewoźnika.

Specjalizacja

W każdej branży zauważalne jest dążenie do jak największej specjalizacji. Proces ten nie ominął również firm spedycyjnych. Jedne skupiają się na transporcie paletowym, drugie na przewożeniu materiałów niebezpiecznych, czy ponadgabarytowych. Każda z nich ma więc swoją ulubioną działkę, w której czuje się najlepiej. Nie inaczej jest z firmą transportową Af-Trans z Poznania, która realizuje głównie transport ciężarowy, chłodniczy, a także transport materiałów sypkich, np. kruszyw i kamieni. Im większa specjalizacja, tym większa szansa, że nasze zlecenie zostanie wykonane bezpiecznie i terminowo.

Doświadczenie

Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy świadczącej usługi transportowe zawsze wato upewnić się, czy dane przedsiębiorstwo ma odpowiednie doświadczenie w tej branży. Zarówno tabor samochodowy, jak i wykwalifikowaną kadrę buduje się przez długie lata, więc dłuższa obecność na tym wymagającym rynku jest nie do przecenienia. Przykładowo firma Af-Trans świadczy swoje usługi już od 1998 roku. Od tego czasu zrealizowała dziesiątki tysięcy zleceń, dzięki czemu ma już szeroką rzeszę swoich stałych kontrahentów. Firmy z długim stażem to nie tylko gwarancja jakości, ale i dużo większa możliwość weryfikacji takiej działalności. Wystarczy podpytać swoich znajomych, czy przeanalizować opinie klientów w internecie. W ten sposób ograniczymy do minimum ryzyko współpracy z nierzetelnym zleceniobiorcą.

Uczciwość

Wzajemne zaufanie to podstawa długotrwałej współpracy w każdym biznesie. Dlatego już na etapie poszukiwania firmy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pewne sygnały świadczące o nienależytym podejściu do klienta. Zaniepokoić może nas, chociażby zbyt ogólnikowa wycena, w której mogą ukrywać się jakieś ukryte opłaty. Przedstawiciel firmy nie powinien mieć także problemów z udzieleniem wszelkich informacji, które ułatwią nam podjęcie właściwej decyzji. Będąc w siedzibie firmy, warto przyjrzeć się również relacjom między pracownikami. Mogą nam one dużo powiedzieć nie tylko o atmosferze panującej w tej firmie, ale również i podejściu do swoich obowiązków zawodowych.