Prowadzenie gospodarstwa rolnego wymaga uzupełniania zapasów pozwalających np. na osiąganie pożądanej efektywności upraw. Jednym z najczęściej wykorzystywanych w takich miejscach materiałów jest tym samym wapno nawozowe. Jego dostarczeniem pod wskazany adres zajmie się firma Dawtrans – zobacz, jakie jeszcze usługi w zakresie transportu dla rolników świadczą ci specjaliści!

Jak odbywa się przewóz wapna nawozowego?

Zwiększenie plonów uzależnione jest od rodzaju zastosowanych środków. W przypadku upraw na glebach średnich i lekkich najczęściej wykorzystuje się dodatki z wysoką zawartością wapnia, które użytkowane są jako nawóz. Produkty tego typu to materiały sypkie – nierzadko o uziarnieniu sięgającym mniej niż 0,1 mm, co przekłada się na konieczność transportowania ich w specjalnych warunkach. Pojazdy z naczepami przeznaczonymi właśnie do przewozu wapna nawozowego węglanowego ma w swojej flocie firma Dawtrans, która realizuje zlecenia w tym zakresie przede wszystkim dla gospodarstw rolnych.

Aby uniknąć strat ładunku podczas podróży, do transportu materiałów sypkich wybierane są naczepy typu wywrotka lub – będący najlepszym rozwiązaniem w przypadku wspomnianego nawozu – zamknięty silos z wnętrzem podzielonym na komory. Odpowiednim wyborem będzie też tzw. wanna. Dysponują nią specjaliści z firmy Dawtrans. Jak podkreślają, przewóz wapna nawozowego węglanowego z wykorzystaniem naczep, którymi dysponują, jest w pełni bezpieczny. Po załadunku zestaw udaje się w trasę do miejsca docelowego, gdzie dokonywany jest rozładunek. Cały proces przeprowadzany jest przez doświadczonych kierowców.

Jakie materiały sypkie najczęściej wykorzystuje się w rolnictwie?

Plony upraw w postaci zbóż, a także ziarna i wiele innych rodzajów płodów rolnych potrzebnych na gospodarstwach to główne materiały sypkie, jakie przewozi się w tej branży. Warto jednak pamiętać o innych ładunkach, takich jak np. kruszywa. Usypuje się z nich np. utwardzone nawierzchnie, co pozwala łatwo poruszać się np. po terenie wykorzystywanym w celach rolniczych. Często do tego typu miejsc dostarcza się piasek, specjalne proszki chemiczne, ziemię, a także nawozy zarówno w postaci wspomnianego już wapna, jak i kredy sypkiej i granulowanej.

Są to towary, których przewóz można z powodzeniem zlecić firmie Dawtrans. Współpracuje ona m.in. z gospodarstwami rolnymi, zapewniając terminową realizację wszelkiego rodzaju dostaw materiałów sypkich i nie tylko. Dostępność specjalistycznych naczep do transportu ładunków typowych dla rolnictwa w połączeniu z rozbudowaną flotą ciągników i zespołem doświadczonych kierowców sprawia, że współpraca z Dawtrans to doskonały wybór dla właścicieli gospodarstw!