Awaria samochodu osobowego, ciężarowego lub dostawczego to nieprzyjemna sytuacja, która może dotknąć każdego – nawet najbardziej zaawansowanego kierowcę. Warto wiedzieć, jak należy postąpić w takiej sytuacji oraz jakie awarie powinny skłonić nas do wezwania pomocy drogowej! W naszym artykule przedstawimy Ci najczęstsze problemy, z jakimi zgłaszają się klienci do firm specjalizujących się w holowaniu!

Jakiego rodzaju usterki na trasie wymagają wezwania pomocy drogowej?

Nie każda usterka samochodowa wymaga wezwania pomocy drogowej, jednak zdecydowanej większości nie da się usunąć samodzielnie – bez pomocy specjalistycznych narzędzi. Wśród nich znajdziemy:

  • usterki układu hamulcowego,
  • awarie układu napędowego,
  • problemy z silnikiem,
  • zatankowanie niewłaściwego paliwa,
  • przebitą oponę – pomoc drogowa jest konieczna, kiedy nie masz koła zapasowego.

Niektórzy kierowcy, zamiast wzywać pomoc drogową, decydują się samodzielną próbę naprawy – jednak nie tylko zajmuje to więcej czasu, ale jednocześnie może przysporzyć dodatkowych kłopotów. Firma Pomoc Drogowa Zielińscy oferuje profesjonalną pomoc drogową 24 h/dobę – również w weekendy i święta. Dysponują nowoczesnymi holownikami, które umożliwiają transport samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. 

Przedsiębiorstwo Zielińscy świadczy również usługi holownicze w ramach wykupionego ubezpieczenia Assistance!

Zabezpieczenie miejsca awarii

Jeżeli Twój samochód nagle uległ awarii i dalsza podróż nie jest możliwa – nie tylko musisz wezwać specjalistów z pomocy drogowej, ale jednocześnie zająć się odpowiednim zabezpieczeniem miejsca awarii. Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest umieszczenie trójkąta ostrzegawczego – w terenie niezabudowanym w odległości od 30 do 50 metrów za pojazdem, w terenie zabudowanym w odległości 1 metra, natomiast na autostradzie drodze ekspresowej – na długości 100 metrów.

Oprócz tego musisz włączyć światła awaryjne, wyłączyć silnik i dla własnego bezpieczeństwa założyć kamizelkę odblaskową!