Blog Panoramy Firm

Kiedy warto skorzystać z usług awaryjnego otwierania zamków samochodowych?

Materiał partnera
2019-06-08
otwieranie zamka

Brak możliwości otworzenia samochodu może nie tylko skutecznie popsuć nastrój, ale także przyczynić się do wielu problemów logistycznych. Mowa tu o spóźnieniu do pracy, czy niedowiezieniu dzieci do szkoły. Rzadko kto dysponuje odpowiednimi narzędziami, aby samodzielnie poradzić sobie z uciążliwym problemem. Co w sytuacjach kryzysowych oferują specjaliści od zamków?

Dlaczego zamki się psują?

Przyczyny uszkodzenia zamków samochodowych mogą mieć absolutnie różną naturę. Pierwszym czynnikiem, który może przyczynić się to problemów z otwarciem pojazdu, są różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jak powstają? Najczęściej dochodzi do nich podczas nieudanej próbie włamania do pojazdu. Złodzieje nierzadko próbują ominąć zamek metodą siłową. Wyłamywanie zamka powoduje uszkodzenie jego komponentów odpowiedzialnych za płynne i właściwe funkcjonowanie. Nie można zapominać także o warunkach środowiskowych i atmosferycznych. Zamki samochodowe często odmawiają posłuszeństwa np. podczas silnych mrozów. Zdecydowana większość współczesnych samochodów wyposażona jest jednak w zamki sterowanie elektronicznie.

Uszkodzenia elektryki lub immobilizera również skutecznie zablokują dostęp do auta. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym sposobem jest zwrócenie się z prośbą o pomoc do profesjonalnych ślusarzy. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Klucz Serwis, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz odpowiedniemu wyposażeniu od lat zapewnia klientom kompleksową pomoc w zakresie awaryjnego otwierania pojazdów. Jakie jeszcze czynniki mogą spowodować brak możliwości otwarcia samochodu?

Kiedy warto wezwać profesjonalną pomoc?

Z usług najlepszych ślusarzy warto skorzystać również w sytuacji, gdy kluczyk został zatrzaśnięty w środku. To dosyć często spotykana sytuacja, która wynika głównie z roztargnienia i pośpiechu. Skorzystanie z oferty ślusarzy niesie ze sobą szereg zalet. Pierwszą z nich jest szybkość działania. Specjalista przyjeżdża na miejsce zgłoszenia natychmiast po jego otrzymaniu wraz z całym niezbędnym wyposażeniem. Drugą ważną sprawą jest to, że ślusarze dysponują odpowiednio usystematyzowaną wiedzą, aby podczas otwierania awaryjnego nie uszkodzić ani zamka, ani przestrzeni wokół niego.

Choć oczywiście bywają sytuacje, w których niestety trzeba to zrobić. W razie zaistnienia takiej konieczności najlepsi ślusarze mogą dorobić również klucze samochodowe wraz z zaprogramowaniem immobilizera. Na kompleksową pomoc mogą liczyć także wszyscy ci, którym posłuszeństwa odmówiła stacyjka, a nie drzwi.