Winda osobowa to urządzenie, którzy służy nam w życiu codziennym. Jest bardzo przydatna, w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych, jak również dla rodziców z małymi dziećmi, ale także w wysokich blokach mieszkalnych, wieżowcach i biurowcach, właściwie wszędzie tam, gdzie jest dużo pięter i zachodzi konieczność pokonywania sporej ilości schodów. Winda musi być bezpieczna i funkcjonalna. By się tak stało powinna zostać zamontowana przez profesjonalną firmę, jaką niewątpliwie jest ELWIND z Bydgoszczy.

Co to właściwie jest winda osobowa?

Dźwigiem osobowym nazywamy urządzenie do pionowego przemieszczania osób. Kabina windy porusza się wzdłuż pionowych i sztywnych prowadnic i zatrzymuje na poszczególnych piętrach. Zazwyczaj jest instalowana w szybie dźwigowym znajdującym się wewnątrz budynku. Istnieją także windy osobowe montowane na zewnątrz budynków, w których dotychczas ich nie było. Dotyczy to najczęściej starego budownictwa, np. wysokich kamienic, w których znajdują się przychodnie lekarskie. Windy mogą posiadać napęd hydrauliczny albo elektryczny. Ten pierwszy, polecany do niższych budynków, jest tańszy w eksploatacji, co jest korzystne dla właściciela budynku, ale wolniejszy od elektrycznego. Powoduje szarpnięcia podczas zatrzymywania się, a jazda widną z takim napędem jest raczej mało komfortowa. Windy elektryczne są ciche, jazda nimi jest płynna. Stosowane są w wysokich budynkach. Najnowsze modele, dzięki bezreduktorowemu napędowi, wykorzystują znacznie mniej energii elektrycznej.

Komfortowe użytkowanie

Wybór wind jest bardzo duży. Można wybrać taką w wersji tradycyjnej i w wersji nowoczesnej. Każdy produkt powinien być dostosowany do potrzeb i oczekiwań klienta. Warto też mieć na uwadze przeznaczenie budynku. W zależności czy jest to blok, nowoczesny apartamentowiec, biurowiec czy hotel, dźwig osobowy nie powinien odbiegać od standardów budynku i jego designu. Nowoczesne urządzenia posiadają wiele udogodnień, takich jak lustro, klimatyzacja, radio czy monitor. Dobrze dobrane oświetlenie oraz obecność luster optycznie powiększa małą przestrzeń kabiny. Producenci dźwigów osobowych starają się, by oferowane przez nich produkty zapewniały jak największy komfort użytkowania. 

Co ma do zaoferowania firma ELWIND?

Bydgoska firma ELWIND zajmuje się produkcją, montażem i serwisem różnego rodzaju wind. W ofercie można znaleźć windy osobowe, windy towarowe oraz windy dla osób niepełnosprawnych. Każde urządzenie jest dostosowywane do potrzeb i oczekiwań klienta oraz dopasowywane odpowiednio do budynku. Oferta obejmuje również windy szpitalne, dźwigi towarowo-osobowe, schody ruchome oraz platformy dla niepełnosprawnych. Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy zajmują się modernizacją dźwigów począwszy od modernizacji pojedynczych części, poprzez te wieloelementowe, skończywszy na całkowitej wymianie windy. Usługi serwisowe obejmują zarówno przeglądy, konserwację oraz naprawy, które są dokonywane za pomocą specjalistycznych przyrządów diagnostycznych oraz sprzętu do transportu pionowego. Załoga firmy wykonuje swoją pracę profesjonalnie i rzetelnie. Szukając niecodziennych rozwiązań angażuje się w zlecone zadanie, mając na uwadze zadowolenie klienta.