Kompleksowe naprawy powypadkowe – co wchodzi w ich zakres?

Materiał partnera
2019-07-04

Wypadek samochodowy jest zdecydowanie najgorszą rzeczą, jaka może przytrafić się każdemu kierowcy. Kiedy już do niego dojdzie i jeśli oczywiście nikomu nie stało się nic poważnego, wiele problemów mogą przysporzyć kwestie związane z naprawą samochodu – jeśli w ogóle jest to możliwe. Warto przy tej okazji skorzystać z usług profesjonalistów. Co konkretnie oferują?

Naprawy powypadkowe – co obejmują?

Bez względu na to, czy chodzi o poważny wypadek, czy jedynie o stłuczkę w wąskiej uliczce, elementem samochodu, który najbardziej narażony jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i ulega zniszczeniu de facto w każdej kryzysowej sytuacji, jest karoseria. W zdecydowanej większości przypadków ma się tutaj do czynienia z różnego rodzaju zarysowaniami, które są na tyle głębokie, że nie da się ich usunąć samodzielnie. Wiele problemów mogą stworzyć również wgniecenia, do których usunięcia konieczne jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu. Podczas wypadków bardzo często dochodzi także do uszkodzenia reflektorów zarówno tych, znajdujących się z przodu, jak i tych, które umieszczone są z tyłu.

Sprawa jest o tyle problematyczna, że nowoczesne reflektory typu LED w niczym nie przypominają lamp starego typu, a ich wymiana lub naprawa wiąże się z ogromnymi wydatkami. Zniszczeniu często ulegają również chłodnice oraz elementy układu kierowniczego i zawieszenia. Na skutek działających sił zostają one po prostu zmiażdżone. Naprawa samochodów powypadkowych jest zadaniem niezwykle odpowiedzialnym, dlatego wykonawstwo warto wierzyć najlepszym specjalistom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Car Lux, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, nowoczesnemu wyposażeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia kierowcom kompleksowe wsparcie w zakresie napraw, holowania i diagnostyki pojazdów. Co jeszcze zapewniają profesjonaliści?

Naprawy powypadkowe – kwestie formalne

Nie należy zapominać również o tym, że naprawa samochodu, który uczestniczył w wypadku, w taki sposób, aby właściciel nie musiał ponosić żadnych kosztów, wymaga przede wszystkim odpowiedniej obsługi pod względem formalnym. W tym przypadku również można liczyć na najlepszych fachowców. Zajmą się oni przygotowaniem całej niezbędnej dokumentacji. Dla Towarzystwa ubezpieczeniowego zostanie przygotowany bardzo precyzyjny kosztorys. Na specjalną uwagę zasługuje również fakt, że klient może być reprezentowany przez specjalistów przed ubezpieczycielem.

W sytuacji, w której uszkodzenia auta są na tyle poważne, że klient musi liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania, istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu zastępczego. Dzięki takiemu rozwiązaniu można oszczędzić nie tylko wiele czasu, ale także sporo nerwów. Oferta napraw powypadkowych przeznaczona jest dla klientów indywidualnych oraz dla firm.

Opracowanie artykułu:

"Car-Lux" Sp. z o.o.

ul. Lubartowska 75, 20-123 Lublin lubelskie
e-mail
www