Zgrany zespół pracowników to podstawa sprawnie funkcjonującej  i odnoszącej sukcesy firmy. Jednak trudno o integrację w biurze, zwłaszcza jeśli jest ono duże – brakuje tam odpowiedniej atmosfery, która sprzyja swobodnym rozmowom i poznawaniu siebie nawzajem. Pracodawcy również zdają sobie z tego sprawę i dlatego chętnie organizują wyjazdy integracyjne.

Zalety wyjazdów integracyjnych

Regularne wyjazdy integracyjne dla pracowników powinny być stałym elementem działalności firmy. Po pierwsze stanowią świetną okazję do wdrożenia nowych pracowników w struktury przedsiębiorstwa bez nakładania na nich presji związanej z rozpoczęciem pracy. Wyjazd taki przyniesie też korzyści doświadczonym pracownikom: poprawi ich wzajemne relacje, pozwoli poznać się bliżej, a to przeniesie się też na kontakty zawodowe w przestrzeni firmy. Zbudujemy dzięki temu zgrany zespół, który z większym entuzjazmem będzie wykonywał swoje codzienne obowiązki właśnie dzięki silnym relacjom.

Wyjazd integracyjny wypełniony dobrą zabawą i licznymi rozrywkami stanowić będzie też dla pracowników nagrodę po trudach pracy. Taki odpoczynek podnosi też wydajność – zmniejsza się ryzyko wypalenia zawodowego oraz spadku motywacji. Docenienie przez pracodawcę wysiłków pracowników pozytywnie wpłynie też na wizerunek firmy – w ich oczach, oczach klientów oraz potencjalnych przyszłych pracowników.

Organizacja wyjazdu integracyjnego

Udany wyjazd to dobrze zorganizowany wyjazd. Pracodawca musi zadbać o wszystkie aspekty eventu: od zaplanowania podróży i wynajęcia środka transportu, poprzez znalezienie miejsc noclegowych, po atrakcje i zajęcia dla pracowników. Najlepiej jest, jeśli wyjazd integracyjny stanowi połączenie pracy, szkolenia oraz zabawy. Dobrze jest przeprowadzić wtedy warsztaty mające wpływ na umiejętności pracowników lub też konieczne dla ich funkcjonowania w firmie – szkolenia przeciwpożarowe i udzielania pierwszej pomocy, ale też kreatywnego myślenia, czy budujące współpracę.

W zakresie przewozu osób pomoże nam doświadczona firma transportowa. Do takich należy Surd Pas. Oferuje ona transport osób na terenie całej Polski i specjalizuje się właśnie w przewozach na różnego rodzaju imprezy, takie jak wesela czy też właśnie wyjazdy integracyjne dla firm. Dlaczego wybór przewoźnika ma tak duże znaczenie? Nawet przepełniony atrakcyjnymi zajęciami wyjazd nie będzie udany, jeśli podróż okaże się zbyt męcząca lub napotkamy po drodze problemy. Dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonych firm, które mają doświadczenie w zakresie takich wyjazdów, ale też wykorzystują na potrzeby swoich usług nowoczesne i sprawne pojazdy. Do tego zrównoważony program wyjazdu, w którym znajdzie się miejsce zarówno na naukę, jak i relaks i gotowe – mamy przepis na efektywny wyjazd integracyjny.