Samochody ciężarowe posiada większość firm dystrybucyjnych i logistycznych. Dzięki nim możliwe jest dostarczenie dużych partii różnych towarów w dość krótkim czasie. Praktycznie każda gałąź biznesu korzysta z ciężarówek do transportu swoich wyrobów. Często jest to transport międzynarodowy. Dlatego też samochody ciężarowe, które pokonują bardzo długi trasy, muszą być zawsze sprawne. Jeśli jednak przydarzy się awaria w trasie, to warto skorzystać z usług mobilnego serwisu samochodów ciężarowych.

Jakie usługi oferuje mobilny serwis ciężarówek?

Wielu zawodowych kierowców samochodów ciężarowych potrafi samodzielnie naprawić niektóre awarie. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Jeśli naprawa wymaga specjalistycznego sprzętu, to kierowca sam sobie nie poradzi. Rozwiązaniem takich sytuacji jest mobilny serwis ciężarówek Truck Serwis - Jarosław Szoszorek. O tym jak przebiega usługa, w ramach mobilnego serwisu opowiada pracownik firmy:

Po otrzymaniu zgłoszenia od kierowcy i wstępnym określeniu problemy, jaki wystąpił, nasi pracownicy, którzy pracują jako mobilny serwis, zabierają potrzebny, dodatkowy sprzęt, a następnie udają się na wskazane miejsce. Usługi, jakie wykonujemy w ramach mobilnego serwisu to:

  • naprawa ogrzewania postojowego,
  • serwis i naprawa naczep,
  • naprawa klimatyzacji.

Podczas mobilnej naprawy danej ciężarówki, może się okazać, że istnieje jeszcze jakiś problem, który należy rozwiązać. Dlatego też nasz mobilny serwis posiada wszystkie sprzęty i części, które mogą przydać się podczas naprawy ciężarówek w terenie. Kierowcy bardzo są zadowoleni z tej opcji, ponieważ to my przyjeżdżamy do nich i nie muszą się martwić, jak mają się dostać do najbliższego warsztatu. Nie muszą też rezygnować  z realizacji danego zlecenia, ponieważ będą mieli tylko opóźnienie trwające tyle, co czas naprawy.

Wymiana opony

Najczęstszym uszkodzeniem, które realizuje mobilny serwis, jest wymiana opony. Uszkodzenia opon w ciężarówkach zdarzają się bardzo często. Czasem kierowca sam sobie radzi z wymianą. Jednak jeśli nie posiada potrzebnych narzędzi, niezbędna jest pomoc serwisu. Mobilny serwis ciężarówek szybko i sprawnie wymieni uszkodzoną oponę.

Naprawa klimatyzacji

Każdy kierowca ciężarówki chętnie korzysta z klimatyzacji. To szczególnie ważne, gdy do pokonania jest kilkaset kilometrów, a temperatura na zewnątrz przekracza 30⁰C. Kierowca podczas jazdy musi być skupiony, a do tego potrzebuje komfortowych warunków. Jeśli w kabinie ciężarówki jest za gorąco, to spadają zdolności koncentracji i zmęczenie przychodzi szybciej. Dlatego sprawna klimatyzacja jest bardzo przydatna w pracy kierowcy zawodowego. Jeśli serwis przyjedzie we wskazane miejsce i naprawi usterkę, kierowca będzie mógł kontynuować jazdę w komfortowych warunkach.