Felgi to elementy bardzo narażone na uszkodzenia, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Łatwo nie zauważyć dziur w nawierzchniach drogowych, gdy są one przykryte warstwą śniegu lub błota. W ten sposób łatwo na ubytki najechać i uszkodzić w ten sposób obręcz felgi, która może zostać pogięta lub wyszczerbiona. Sprawdź, czym jest usługa prostowania felg stalowych oraz alufelg i czy warto z niej skorzystać.

Co warto wiedzieć o prostowaniu felg?

Warto zaznaczyć, że nie każdą felgę da się naprawić. Zanim przystąpi się do próby wyprostowania jej, należy skorzystać z pomocy specjalisty, który oceni straty oraz szansę na efektywną naprawę. Tak mówi pracownik firmy Mateo s.c. Wulkanizacja i Serwis Opon z siedzibą w Mirkowie:

Nie każdy specjalista od serwisu i wulkanizacji opon jest w stanie podjąć się prostowania felg. Jest to usługa wymagająca od serwisanta kwalifikacji, doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu. Należy zrobić to umiejętnie – tak, by nie spowodować większych szkód.

Felgi stalowe można prostować ze względu na to, że są one miękkie i kowalne. Prostowanie alufelg stanowi większy problem, ale doświadczony specjalista sobie z tym poradzi.

Czy warto prostować felgi?

Celem prostowania felgi jest przywrócenie obręczy jej pierwotnego kształtu. Odpowiednie maszyny, zwane prostownicami, obsługiwane przez specjalistów są w stanie wyeliminować nierówności i odkształcenia. Felgi stalowe prostowane są na zimno, za to alufelgi wymagają prostowania na gorąco. Warto pamiętać, że prostowane felgi aluminiowe nie będą tak wytrzymałe i okrągłe, jak przed uszkodzeniem i naprawą. Dlatego nie należy prostować felg za wszelką cenę. Jeśli uszkodzenia są bardzo duże, korzystniejszy może okazać się zakup nowych felg. Doświadczeni specjaliści, tacy jak pracujący w serwisie opon Mateo s.c., uczciwie ocenią szkody i doradzą klientowi tak, by zastosował on najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Dlaczego warto poznać ofertę serwisu Mateo s.c.?

Oferta serwisu Mateo s.c. w Mirkowie to nie tylko prostowanie felg aluminiowych i stalowych. W jej zakres wchodzą przede wszystkim: wymiana opon, wyważanie kół, awaryjne odkręcanie śrub zabezpieczających, naprawy różnego rodzaju uszkodzeń kół oraz przechowywanie opon. Serwis Mateo s.c. od lat wiedzie prym w wysokiej klasy usługach wulkanizacyjnych, dlatego cieszy się zaufaniem i pozytywnymi opiniami wśród klientów.