Dla wielu przedsiębiorców szybki i bezpieczny przewóz paczek to bardzo ważna kwestia. Szczególnie dla firm wysyłających towary do klientów w kraju i za granicą. Często od sprawnej realizacji zleceń zależy przyszłość działalności. Odpowiedzią na potrzebę terminowego dostarczenia zamówień jest przesyłka „door-to-door”. Warto dowiedzieć się na czym polega i co odróżnia ją od zwykłych usług kurierskich.

Czym jest przewóz paczek „door to door”?

Tradycyjne usługi kurierskie są realizowane dość szybko i tanio. Mają jednak pewną wadę wydłużającą cały proces dostawy. Paczki są przyjmowane do sortowni i zazwyczaj kilkukrotnie przeładowywane. Zanim dotrą do adresatów trafiają do rąk różnych kurierów i podróżują w towarzystwie innych przesyłek. Natomiast przewóz „door-to-door”, znany też jako transport dedykowany, pomija etap przeładunku. Kurier odbiera paczkę od nadawcy i wiezie ją prosto pod wskazany adres. Ponadto wyznacza najkrótszą możliwą trasę po to by jak najszybciej zrealizować zlecenie. Dzięki temu towary mogą być dostarczane o praktycznie każdej porze dnia i nocy. To zaleta doceniana przez przedsiębiorców pracujących w wielu branżach.

Krajowy i międzynarodowy przewóz paczek

Warto wiedzieć, że usługi transportowe „door-to-door” są świadczone na trasach krajowych i międzynarodowych. Poza pomijaniem przeładunku, od tradycyjnych przewozów kurierskich odróżnia je jeszcze jeden detal. Samochód przewożący paczki jest w całości zarezerwowany dla jednego zlecenia. Klient nadaje jedną lub kilka przesyłek i auto rusza w drogę. Kierowca nie zbiera po drodze i nie rozwozi żadnych innych paczek. To kolejny element, dzięki któremu zamówienia są realizowane nawet w ciągu jednego dnia. Ponadto usługodawcy tacy jak firma transportowa Arecki Tour dopasowują pojazd do rodzaju i wielkości przesyłki co ma spory wpływ na cenę dostawy. Kto najczęściej korzysta z transportu od drzwi do drzwi?

Z transportu paczek w systemie „door-to-door” korzystają głównie przedsiębiorstwa. Podmioty zajmujące się detaliczną i hurtową sprzedażą produktów, eksporterzy i importerzy różnych towarów czy serwisy sprzętu RTV i AGD. Firmy doceniają w opisywanych usługach przede wszystkim:

  • szybkość dostawy paczki do klienta,
  • pominięcie przeładunku minimalizujące ryzyko uszkodzenia przesyłki,
  • możliwość nadawania paczek mających niestandardowe wymiary,
  • dopasowanie auta do przesyłki redukujące koszty usługi.
Osoby prywatne również korzystają z transportu „door-to-door” choć ta grupa klientów robi to rzadziej od firm. Najczęściej gdy konieczne jest wysłanie czegoś za granicę lub paczka ma nietypowy kształt i rozmiar.