Największe korzyści, jakie oferuje transport samochodowy.

Materiał partnera
2019-10-14
transport samochodowy

W Unii Europejskiej ponad połowa towarów transportowana jest drogą lądową. Transport samochodowy dzieli się na transport krajowy oraz międzynarodowy. Dzięki niemu możliwe jest szybkie dostarczenie wybranych towarów z jednego krańca świata na drugi, co czyni go jednym z najczęściej wybieranych rodzajów transportu. Rozwiązanie to posiada bardzo wiele zalet. Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z transportu drogowego?

Szybkość i uniwersalność

Zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym funkcjonuje niezliczona ilość firm transportowych, które wyposażone są w flotę nowoczesnych samochodów ciężarowych. Pojazdy te mogą dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie da rady dopłynąć kontenerowiec lub dojechać pociąg. Transport samochodowy jest zatem bardzo uniwersalny i szeroko dostępny. Rozbudowana sieć daje dróg i autostrad daje firmom przewozowym dużą przewagę nad innymi środkami transportu. Dostawa towarów zazwyczaj odbywa się na zasadzie „door to door”, co oznacza, że ładunek trafia bezpośrednio pod wskazany adres. Jak zaznacza specjalista z firmy transportowej ARW Transport &Logistics -dzięki temu opłacenie pośredników lub dodatkowego transportu nie jest konieczne, co pozwala obniżyć koszty całego przedsięwzięcia. Ważną zaletą transportu drogowego jest także duża ładowność samochodów ciężarowych. Z ich wykorzystaniem możemy przewieźć w zasadzie każdy rodzaj towaru – czy to żywność, meble, leki, czy też ciężkie maszyny rolnicze

Tanie rozwiązanie

Transport samochodowy – zarówno krajowy, jak i zagraniczny- jest stosunkowo tani, przy czym cechuje się dużą szybkością. Jest to rozwiązanie bardzo chętnie wybierane przez wielu przedsiębiorców, gdyż wyróżnia się niezawodnością w porównaniu do innych środków transportu. Przewóz kolejowy wiąże się z dużym ryzykiem kradzieży, ponadto wszelkie wstrząsy, związane z przemieszczaniem się pociągu, mogą spowodować uszkodzenie przewożonych towarów. Transport lotniczy jest w zasadzie najszybszy, lecz jest również bardzo drogi i przez to nieopłacalny. Ponadto wprowadza duże ograniczenia, jeżeli chodzi o wymiary i wagę ładunków. Transport morski także nie jest idealnym rozwiązaniem- jest powolny, a także wymusza na przedsiębiorcy konieczność opłacenia pośrednika, który odebrałby towar z portu i dostarczył w miejsce docelowe. Wybierając transport samochodowy, zyskujemy pewność, że zostanie on zrealizowany w możliwie najkrótszym czasie, a ładunek dotrze do klienta w nienaruszonym stanie. Pamiętajmy jednak, by korzystać z usług rzetelnej i sprawdzonej firmy spedycyjnej, która dba o stan techniczny swoich pojazdów oraz posiada przeszkoloną kadrę pracowniczą.

Opracowanie artykułu:

A.R.W Transport i spedycja

ul. Borkowska 13, 66-446 Brzozowiec lubuskie
e-mail
www