Dzisiejsza motoryzacja idzie w kierunki złożonej elektroniki, a nawet automatyzacji i informatyzacji. Nikogo nie dziwią już wielkie komputery pokładowe w kokpitach samochodów, gdzie na desce rozdzielczej  umieszczane są pięknie wykonane mniejsze lub większe panele dotykowe. Jedną z ich funkcji jest prowadzenie kierowcy z punktu A do punktu B. Mowa o systemach GPS i GSM. Pomimo, iż nie ulegają one często usterkom, w przypadku ich wystąpienia tylko najlepsze zakłady są w stanie szybko sobie z nimi poradzić.

Elektromechanika i szerokie spektrum serwisowe

Dzisiaj na polskim rynku działa ponad 17 tysięcy warsztatów samochodowych. Nie każdy jednak wie, że wiele z nich upada, co podyktowane jest jednym bardzo ważnym czynnikiem. Mowa mianowicie o braku modernizowania swoich zakładów, zamykając się na ważne usługi dotyczące elektromechaniki. Te nie tylko są zaś związane z elektrozaworami, sterowaniem szybami, czy też rozwiązaniem check engine, ale mają również znaczenie przy serwisowaniu szeroko rozumianych multimediów, które znajdują się dzisiaj w nowoczesnych pojazdach!

Rodzaje systemów GSM

Systemy GPS oraz GSM w autach osobowych, dostawczych, a także ciężarowych, można podzielić na te fabryczne, które są zintegrowane z całą elektroniką pojazdu, o co zadbał koncern produkujący pojazd; oraz na te, które użytkownik dokupił w specjalnych sklepach, a następnie w odpowiedni sposób zamontował – najczęściej jednak wykorzystywana jest technologia oparta o smartfony lub przenośnie urządzenia, które umieszcza się na specjalnych uchwytach/stojaczkach.

Skupiając się jednak na systemie GSM wbudowanym, warto wiedzieć, że problemy z nim mogą być bardzo różne, od zbyt długiego czasu reakcji, po usterki dotyczące wyświetlacza. Niektórzy kierowcy narzekają również na brak możliwości wyłączenia danej funkcji, co w przypadku aut służbowych pozwala na inwigilowanie przez pracodawcę położenia, czy tras wykonanych autem. Nie powinniśmy jednak nigdy szukać sposobów na zakłócenie sygnały GPS lub GSM, ponieważ możemy doprowadzić do poważnych usterek systemu. Ten ważny jest również dla ochrony antywłamaniowej, dlatego istotne jest, aby działał w 100% sprawnie.

Gdzie udać się z problemem?

Jeśli masz problem z samochodowym systemem GPS lub GSM, wybieraj przede wszystkim dedykowane zakłady elektromechaniki. Przykładem jest firma Huberta Makowskiego Serwis GSM, która wykonuje również diagnostykę komputerową, czy autoholowanie. To tam również uzyskać pomoc przy sprzedaży oraz zakupie aut, zwłaszcza naszpikowanych nowoczesnymi technologiami.