Maszyny ciężkie, w tym te budowlane, swoją sprawność przede wszystkim opierają o technologię hydrauliki siłowej. Podnoszenie bardzo ciężkich materiałów, czy manipulacja łychami koparek, właśnie możliwa jest dzięki rozwiązaniom wchodzącym w skład hydrauliki siłowej, która jest szeroko zautomatyzowana. Duży poziom eksploatacyjny, powoduje zaś to, że należy o odpowiednie podzespoły dbać. Ważna jest ich regeneracja oraz przegląd, a także profesjonalne naprawy!

Przeglądy – im częściej tym lepiej

Aby utrzymać swoje koparki, koparko-ładowarki, podnośniki, dźwigi, maszyny rolne, czy wózki widłowe, w jak najlepszym stanie technicznym, który przekłada się na wydajność pracy, zawsze należy koncentrować się na częstych przeglądach hydrauliki siłowej. To one gwarantują płynną i bezstopniową regulację prędkości działania danych podzespołów, niemalże dowolną zmianę kierunku ruchu, czy dużą obciążalność przy małych prędkościach. To ona również łatwo zabezpiecza konstrukcje przez przeciążeniem, umożliwiając realizację dowolnych ruchów układów wykonawczych opartych o manipulację posuwisto-zwrotną, wahadłową, czy też obrotową. Hydraulika siłowa pozwala również na tworzenie również złożonych instalacji, które sprzyjają mechanizacji oraz automatyzacji pracy. Dbanie o nią, to zatem dbanie o całą maszynę i jej podwyższoną żywotność. Przeglądy powinny być zatem dokonywane przez pracowników danej firmy – np. robót ziemnych – przed każdym uruchomieniem, a te specjalistyczne powinny być przeprowadzane nawet co 3-4 miesiące. To wtedy dokonywana jest także konserwacja, polegająca na zastosowaniu odpowiednich środków smarnych.

Profesjonalny serwis, tylko w nowoczesnych zakładach

W przypadku uszkodzeń hydrauliki siłowej, czy też zaburzeń pracy np. koparki, która nie jest tak wydajna, jak po zakupie jej z rynku pierwotnego lub wtórnego, warto zgłosić się do takich firm, jak HYDRAULIKA SIŁOWA 24. To takie zakłady specjalistyczne pracują według metodologii serwisowych i konstrukcyjnych koncernów Landini, New Holland, Ursus, Zetor, Case, Steyr, McCORMICK, Same, Deutz Fahr, Lamborghini, Fendt, John Deere, Valtra, Perkins, CLASS, HURLIMANN, KRONE, LAVERDA, MANITOU, MASSEY FERGUSON, MERLO, RENAULT, czy SISU, błyskawicznie eliminując problemy w zakresie siłowników hydraulicznych (jednostopniowych, nurnikowych, teleskopowych), pomp, systemów uszczelnień i mocowań, czy tłoczysk, dławic, tłoków oraz łożysk. Nawet samo wymienienie samego łożyska, może przynieść znacznie podwyższoną sprawność sprzętu. Najlepsze warsztaty są zatem gotowe na obsługę dźwigów, podnośników, koparek, ciągników, przyczep i naczep, wózków widłowych, czy nawet maszyn produkcyjnych, zapewniając profesjonalny serwis pogwarancyjny, również w modelu stałej współpracy.

Części na specjalne zamówienie

Warto wiedzieć, że dzisiaj nie tylko ważne są przeglądy, konserwacje, regeneracje, czy serwis równiarek, spycharek, pras hydraulicznych, czy maszyn drogowych i ich elementów takich, jak np. rozdzielacze hydrauliczne. Istotne stają się także usługi modernizowania podzespołów hydrauliki siłowej. Ta polega na przygotowywaniu na specjalne zamówienie specjalnych, ulepszonych części, o lepszych parametrach technicznych, niż nawet te instalowane fabrycznie przy pierwszym montażu. W jaki sposób dostać takie części? Oferują je zakłady naprawcze hydrauliki siłowej, sprowadzając określone podzespoły m.in. z Niemiec, czy Francji, czy zamawiając je według złożonych projektów w pracowniach metaloplastycznych zajmujących się obsługą szeroko pojętej motoryzacji.