czas czytania: 2 min materiał partnera

Nieoceniona pomoc w trasie, czyli mobilny serwis TIR

Serwis TIR

Kierowcy zawodowi poruszający się samochodami ciężarowymi z naczepami są narażeni na możliwość wystąpienia kłopotliwej usterki pojazdu w trasie. W takiej sytuacji często nie są oni w stanie samodzielnie i bez odpowiednich narzędzi przystąpić do wyeliminowania awarii, dlatego konieczne jest skorzystanie ze specjalistycznych usług mobilnego serwisu TIR. Czym konkretnie może się on zająć?

Mechanik szybko na miejscu

Główną zaletą mobilnego serwisu TIR jest możliwość pojawienia się mechaników w wyznaczonym przez kierowcę miejscu w krótkim czasie. Dzięki temu nie jest konieczne wynajmowanie bardzo kosztownej lawety i transportowanie ciężarówki czy całego nawet zestawu do zakładu mechaniki pojazdowej. Specjalista własnym, doskonale wyposażonym środkiem transportu przybędzie na miejsce awarii o dowolnej porze i rozpocznie czynności serwisowe prowadzące do wyeliminowania problemu.

Kłopoty z układami pneumatycznymi to jedna z częstszych awarii dotykających samochody ciężarowe. Jazda z uszkodzonym systemem tego typu jest bardzo niebezpieczna, a jego naprawa bez specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi wręcz niemożliwa. W takiej sytuacji sprawdza się Mobilny Serwis TIR & Serwis Opon Ciężarowych – firma świadcząca kompleksowe usługi w tym zakresie i gwarantująca szybki dojazd do klienta. Mechanik zajmie się też uszkodzonym układem hamulcowym czy poszczególnymi podzespołami jednostki napędowej, które wykazują nieprawidłowe działanie.

Kłopotliwa wymiana opon

Sporym problemem dla kierowcy ciężarówki jest uszkodzenie ogumienia w trasie. Wymiana koła nie jest w tym wypadku prosta, jednak można sobie z nią często poradzić we własnym zakresie. Kłopot pojawia się jednak w sytuacji, gdy koło zapasowe zostało już wykorzystane lub uszkodzenia dotyczą kilku opon. W takim wypadku doskonale sprawdzi się mobilny serwis TIR, którego doskonale wyposażony pojazd będzie w stanie zapewnić możliwość ponownej jazdy na ogumieniu gwarantującym optymalne ciśnienie.

Serwisanci pracujący w tego typu firmach zapewnią kompleksowe wsparcie także w momencie, gdy uszkodzeniu ulegnie oś, poduszki zawieszenia czy sprzęgło. Bez konieczności udawania się do warsztatu możliwe jest bowiem zregenerowanie i naprawa nawet złożonych części i układów, jednak konieczny jest wybór wykwalifikowanych specjalistów ze sprawdzonego, mobilnego serwisu TIR. Warto korzystać z takich usług nawet w przypadku niewielkich awarii – ich usunięcie lepiej powierzyć fachowcowi, który przy okazji sprawdzi stan innych elementów i tym samym może zapobiec rozległym uszkodzeniom powstałym wskutek niewłaściwej naprawy we własnym zakresie.