Wybór ogumienia do samochodu nie należy do najłatwiejszych. Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów opon, między innymi modele sezonowe i całoroczne. Które z nich lepiej sprawdzają się na drogach? Na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie wspomnianych produktów? Odpowiedzi udzielają specjaliści z firmy  Kac-Gum  prowadzonej przez Dawida Waliczka w Jasienicy, w województwie śląskim. 

Jakie są najpopularniejsze rodzaje opon samochodowych?

Duże zainteresowanie budzą obecnie komplety sezonowe oraz całoroczne. Co różni przywołane warianty? Przede wszystkim parametry techniczne. Jak podkreśla ekspert z firmy Kac-Gum:

Ogumienie przeznaczone do stosowania w wysokich temperaturach ma wyrazisty, płytki bieżnik z mniejszymi i luźno rozmieszczonymi  nacięciami. Z kolei modele wykorzystywane podczas mroźnych i śnieżnych dni są wytwarzane z mieszanki gumy i krzemionki, a ich powierzchnię pokrywają liczne rowki. 

Natomiast egzemplarze wielosezonowe łączą w sobie cechy zarówno opon zimowych, jak i letnich. Zapewniają więc dobrą przyczepność w każdych warunkach atmosferycznych (wilgoć, mróz, słońce itp.). 

Pozostaje jednak pytanie: jakie opony samochodowe wybrać? Zimowe i letnie? A może całoroczne? Wiele zależy od sposobu użytkowania danego pojazdu. Do niezbyt intensywnej jazdy po mieście w zupełności wystarczą modele wielosezonowe. W przypadku częstszych i dłuższych podróży na terenie poza głównymi metropoliami lepiej wykorzystać ogumienie tradycyjne i zmieniać je zgodnie z porą roku i warunkami atmosferycznymi panującymi na drodze. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze ogumienia do samochodu?

Czym kierować się przy zakupie opon do samochodu? Największe znaczenie mają  ich parametry techniczne – rozmiar, indeks prędkości oraz nośności. Skąd jednak pewność, że wybrane modele będą pasować do Twoich „czterech kółek”? Wystarczy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją danego towaru, a także dokumentacją pojazdu. W dodatku producenci znakują poszczególne rodzaje ogumienia samochodowego  za pomocą  napisów lub symboli. Dzięki temu zakupy stają się znacznie łatwiejsze, a znalezienie właściwej propozycji nie nastręcza zbyt wielu trudności. 

Warto jednak zwrócić uwagę również na miejsce zakupu opon. Należy zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców. Jednym z nich jest firma Kac-Gum Dawida Waliczka. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą ogumienia używanego i nowego. W swoim asortymencie ma komplety zimowe, letnie oraz całoroczne. Uzupełnieniem oferty są usługi wulkanizacyjne, a także badanie i ustawianie geometrii kół.