Blog Panoramy Firm

Opony nowe czy używane – jakie korzyści niosą ze sobą oba rozwiązania?

Materiał partnera
2019-09-13
Opony samochodowe

Każdego roku wielu kierowców staje przed koniecznością wymiany opon. W tym miejscu pojawia się dość trudny dylemat, dotyczący tego, na które z rozwiązań się zdecydować? Wszyscy zainteresowani mają do wyboru zakup opon nowych oraz używanych, a każda podjęta decyzja będzie niosła ze sobą szereg określonych wad i korzyści. Czym zatem warto się kierować podczas wyboru ogumienia?

Opony nowe – zalety i wady

W pierwszej kolejności nie należy zapominać o tym, iż opona jest w zasadzie jedynym elementem samochodu, który bezpośrednio styka się z nawierzchnią drogi. Ma to zatem wpływ nie tylko na komfort podróżowania, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Zakup opony nowej to gwarancja tego, iż ma się do czynienia z produktem, który w 100% posiada właściwości podane przez producenta w kacie technicznej. Opony nowe charakteryzują się znacznie większą przewidywalnością, jeżeli chodzi o przyczepność, zachowanie na zakrętach, drogę hamowania oraz przyśpieszenie pojazdu. Współcześnie produkowane opony wykonane są ze specjalistycznie zaprojektowanych mieszanek gumy, które bardzo dobrze sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Kierowcy mają do wyboru opony letnie, zimowe oraz, cieszące się coraz większą popularnością, opony wielosezonowe. W zasadzie jedynym minusem takiego rozwiązania jest cena całego przedsięwzięcia. Średnie ceny opon z półki średniej oscylują w granicach od 300 do 500 zł/szt. Niemniej, jednak jeżeli wydatek ten potraktuje się jako szeroko zakrojoną inwestycję, to wydane pieniądze nie będą stanowiły aż tak dużego problemu. A jak sprawa wygląda w przypadku opon używanych?

Opony używane – co warto wiedzieć?

Oferta opon używanych przeznaczona jest przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy samochodem poruszają się niezbyt często w skali całego roku. Jest to zatem doskonała alternatywa dla opon nowych w przypadku, gdy w rodzinie znajduje się więcej niż jeden samochód. Przy zakupie opon używanych zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ich stan techniczny. Owszem, od czasu do czasu można natrafić na istne perełki, choć w zdecydowanej większości przypadków ma się do czynienia z ogumieniem, które lata swojej świetności ma już za sobą. Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalistycznego miernika grubości bieżnika. Sporo uwagi poświecić temu, czy opona nie jest na swojej powierzchni spękana oraz, czy nie ma na niej wyraźnych uszkodzeń mechanicznych.

Niemniej jednak żadna opona, bez względu na to, czy mowa o nowych, czy też używanych, nie spełni swojej funkcji w momencie, w którym zostanie źle założona, a koło nie zostanie odpowiednio wyważone. Dlatego właśnie, aby zapewnić sobie i pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa, warto skorzystać z usług najbardziej doświadczonych serwisów mechaniki pojazdowej. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Sochacki, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz nowoczesnemu wyposażeniu wyrobiła sobie opinie jednej z najlepszych w regionie. To właśnie w takich miejscach wszyscy kierowcy mogą liczyć nie tylko na profesjonalne doradztwo w zakresie opon, ale także na sprawne przeprowadzenie procesu ich wymiany i niezwykle atrakcyjne warunki cenowe. Ogromną zaletą opon używanych jest oczywiście ich cena. W niektórych przypadkach za cały komplet przyjdzie nam zapłacić tyle, ile za jedną oponę nową.

Opracowanie artykułu:

Sochacki

ul. Robotnicza 72a, 53-607 Wrocław Stare Miasto, dolnośląskie
e-mail
www