Blog Panoramy Firm

Podróż busem - wygodny i niedrogi sposób przemieszczania się

2019-04-25
transport

W ostatnich czasach busy stały się jednym z popularniejszych środków transportu, jeśli chodzi o przewozy międzynarodowe. Wybierając taką opcję nie musisz martwić się o przesiadki, odprawy na lotniskach czy zbyt dużą ilość pasażerów. Podróż busem może okazać się szybsza, bardzo wygodna i komfortowa, a przede wszystkim o wiele tańsza niż wymienionymi środkami transportu.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę przewozową?

Planując wyjazd za granicę busem, powinieneś wybrać sprawdzoną firmę przewozową. Ważne są opinie klientów (możesz je sprawdzić w Internecie lub popytać wśród znajomych). Jednak najważniejsze dwa podstawowe elementy: wysokiej klasy sprawny technicznie pojazd oraz doświadczony kierowca. Pamiętaj, by spytać o wiek pojazdu, o jego aktualny przegląd. Masz do tego prawo. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. Poza bezpieczeństwem ważna jest wygoda. Bus powinien być wyposażony w wygodne i ergonomiczne fotele, które można rozkładać albo chociaż regulować stopień odchylenia oparcia. Do tego w upalne di przyda się klimatyzacja, a wielogodzinną podróż mogą umilić filmy puszczane na ekranach telewizyjnych. Firma przewozowa powinna mieć odpowiednie dokumenty pozwalające na przewozy międzynarodowe oraz ubezpieczenie. Tak, jak firma Arecki Tour ze Strawczyna. Zajmuje się przewozem pasażerów z Polski do Niemiec i Holandii. Specjalizuje się w transporcie osób do pracy i z pracy na trasie Polska-Niemcy i Polska-Holandia  (i z powrotem), ale także w organizacji przewozu osób podróżujących indywidualnie. Zatrudnia doświadczonych kierowców mających swobodę w poruszaniu się minibusem. Posiada  nowoczesny, wysokiej klasy minibus, którym bezpiecznie, komfortowo i na czas dowiezie wszystkich swoich pasażerów do celu. Do tego posiada niezbędne dokumenty uprawniające do osobowych przewozów międzynarodowych.

Dla kogo podróż busem jest dobrym rozwiązaniem?

Eskapady busem lub minibusem czy to w celach prywatnych czy też służbowych są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę i spokój podczas  podróży. Ale też dla wszystkich tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. Wynajem całego pojazdu na grupową wycieczkę czy korzystanie ze stałych kursów bardzo często jest tańsze niż jazda pociągiem bądź podróż samolotem. Jeśli masz sporo bagażu i nie chcesz za niego dopłacać, nie chcesz tracić czasu na przesiadki i odprawy przed lotem, to podróż busem jest dla ciebie. Do tego jeśli zależy ci na komforcie i odprężeniu się w trasie , nie zastanawiaj się. Nowoczesne busy posiadają wiele udogodnień i zapewniają komfortowe i bezpieczne warunki, a ty podczas jazdy możesz posłuchać muzyki lub przeczytać tą książkę, za którą zabierałeś się od dłuższego czasu.