Prace prowadzone na wysokościach potrafią przysporzyć wielu problemów. Szczególnie jeżeli chodzi o szeroko rozumianą logistykę. Siła grawitacji jest bezlitosna, a ludzkie mięśnie nie zawsze pozwalają wnieść ciężki ładunek na sporą wysokość w określonym czasie. Dlatego bardzo dobrym, a w zasadzie najlepszym pomysłem na przeprowadzenie prac na wysokościach jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm. Co dokładnie oferują?

Żurawie i podnośniki

Przy budowie budynku wielopiętrowych, a w szczególności przy większych inwestycjach często dostrzec można żurawie. To specjalistyczne maszyny, które umożliwiają podniesienie materiałów, których waga oscyluje od kilku do nawet kilkudziesięciu ton. Wykorzystanie żurawi to tak naprawdę jedyny sposób na szybki i bezpieczny transport towarów w płaszczyźnie pionowej. Pojazdy tego typu wyposażone są w stabilizatory boczne, które zabezpieczają maszynę przed wywróceniem. Charakteryzują się również możliwością pełnego obrotu wokół własnej osi, co znacznie zwiększa ich uniwersalne zastosowanie oraz podnosi wartość użytkową. Podnośniki zaś wykorzystywane są do prac o zdecydowanie mniejszej skali i najczęściej spotkać je można przy robotach związanych z montażem tablic reklamowych, czy naprawą linii telefonicznych lub oświetlenia miejskiego. Wyposażone mogą być w nożycowy lub teleskopowy, a ich wysięg oscyluje w granicach od około 18 do ponad 30 metrów.

Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na zakup żurawia lub wysięgnika, szczególnie wtedy, gdy prace wysokościowe wykonywane są raczej sporadycznie. Sprzęt taki można oczywiście wynająć. Aby mieć pewność, że charakteryzował się on będzie najwyższą jakością, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym firmom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Dźwig-Mar, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie pomocy przy pracach wysokościowych. Co jeszcze znajduje się w ofercie specjalistycznych firm?

Profesjonalny transport

Wszyscy zainteresowani mogą liczyć również na usługi transportowe. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj specjalistyczna flota pojazdów, która stawi wizytówkę firmy. Dzięki samochodom typu HDS możliwe jest nie tylko przetransportowanie poszczególnych towarów, lecz również precyzyjne ich umieszczenie na placu budowy.

Pojazdy tego typu charakteryzują się ogromną ładownością oraz świetnie nadają się do przewożenia zarówno materiałów na paletach, jak i np. więźby dachowej. Najlepsze firmy dysponują również koparko-ładowarkami, które szczególnie przydają się podczas wykonywania prac ziemnych. Warto również zauważyć, że przy wynajmie specjalistycznego sprzętu można także liczyć na obsługę doświadczonego operatora.