Pranie tapicerki – co konkretnie wchodzi w zakres usług?

Materiał partnera
2019-06-18

Zachowanie odpowiedniego poziomu czystości wnętrza samochodu jest bardzo ważne dla każdego kierowcy. Jako że w autach spędza się obecnie wiele czasu, czy to ze względu na wyjazdy służbowe, czy prywatne, czyste wnętrze powoduje, że podróżuje się po prostu przyjemniej. Niemniej jednak zabrudzenia i plamy na tapicerce powstawały będą zawsze. Co konkretnie oferują specjaliści, zajmujący się czyszczeniem wnętrz samochodów?

Czyszczenie podsufitek i foteli

Kompleksowe czyszczenie wnętrza samochodu polega na usunięciu zabrudzeń z całej powierzchni. Często bagatelizowana jest kwestia podsufitki, a to właśnie na niej najszybciej osadzają się zanieczyszczenia wywołane np. paleniem wyrobów tytoniowych. Podsufitkę zabrudzić można także podczas transportu różnego rodzaju sypkich materiałów takich, jak pasze, czy beton w workach. Ze względu jednak na ciągłą eksploatację najbardziej narażone na powstawanie plam są fotele samochodowe, ze szczególnym uwzględnieniem kanapy tylnej, na której najczęściej podróżują małe dzieci lub zwierzęta domowe.

Usunięcie plam z jedzenia, napojów, czy wszechobecnej sierści może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeśli pozostanie się przy domowych sposobach czyszczenia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie swojego auta w ręce profesjonalistów. Zdecydowanie zalicza się do nich myjnia samochodowa Czyścioch, która dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej oraz nowoczesnemu wyposażeniu od lat zapewnia wszystkim zmotoryzowanym kompleksowe wsparcie w zakresie prania tapicerki samochodowej. Wyczyszczeniem, jakich jeszcze elementów są w stanie zająć się specjaliści?

Dywaniki i elementy plastikowe

Bardzo trudne w wyczyszczeniu mogą okazać się dywaniki. Szczególnie jeśli chodzi o te materiałowe, które pomimo tego, że prezentują się lepiej od swoich gumowych odpowiedników, przez swoją wielowarstwową strukturę mają znacznie większą tendencję do gromadzenia różnego rodzaju pyłów i osadów. Dywaniki materiałowe zostają poddane procesowi prania, który skutecznie usuwa zanieczyszczenia. Warto również wspomnieć o tym,  że w pracownicy profesjonalnych myjni samochodowych korzystają jedynie z detergentów, pochodzących od najlepszych producentów.

Są one nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia. Czyszczenie wnętrza samochodu wiąże się również z właściwym zadbaniem o elementy plastikowe, z których wykonane są m.in. deski rozdzielcze. Zastosowanie odpowiednich środków jest w stanie zapewnić im świeży wygląd oraz bardzo atrakcyjny dla oka połysk. Często można spotkać się z opinią, iż wnętrze po dokładnym wyczyszczeniu wygląda tak, jak w momencie zakupu auta.

Opracowanie artykułu:

Czyścioch Myjnia samochodowa Rafał Opas

Bałtycka 18, 10-176 Olsztyn warmińsko-mazurskie
e-mail
www