czas czytania: 2 min

Profesjonalne naprawy lakiernicze i blacharskie

Profesjonalne naprawy lakiernicze i blacharskie

Dla każdego właściciela samochód jest zdecydowanie czymś więcej niż jedynie środkiem transportu, który ma służyć to przewożenia z jednego punktu do drugiego. Zazwyczaj auto jest spełnieniem marzeń i szansą na podniesienie statusu społecznego. Dlatego wszelkie usterki związane z uszkodzeniami powłoki lakierniczej wydają się tym bardziej bolesne. Jakie są najczęstsze przyczyny zarysowań, zadrapań i wgnieceń oraz jak sobie z nimi radzić?

Najczęstsze przyczyny zarysowań lakieru

Samochód jak żadna inna maszyna jest szczególnie narażony na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Dla blachy samochodowej szczególnie niebezpieczny jest okres zimowy, podczas którego poza niskimi temperaturami, pojawiają się różnego rodzaju problemy związane z obecnością soli. Okres ten niesie ze sobą również prawdopodobieństwo wystąpienia opadów gradu. Każdy, kto kiedyś przeżył taką sytuację, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele szkód potrafią spowodować te niepozorne na pierwszy rzut okna zmrożone kuleczki. Na blasze samochodowej powstają wtedy bardzo nieprzyjemne pod względem wizualnym wgniecenia. Jeżeli chodzi o zarysowania, to bardzo często ich przyczyną jest nawierzchnia dróg, po której najczęściej porusza się pojazd.

Szczególnie gdy są to drogi szutrowe, nieutwardzone. Kamyczki wzniesione przez obracające się koła dosłownie bombardują karoserię, przyczyniając się do jej uszkodzeń. Warto również uważać przy remontach dróg, ponieważ drobinki świeżego asfaltu mają na lakier podobne działanie. W razie jednak, gdy dojdzie już do uszkodzenia lakieru, warto skorzystać z usług najbardziej renomowanych warsztatów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Auto Efekt, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksową pomoc w zakresie usuwania różnego rodzaju rys, wgnieceń oraz zadrapań. Co jeszcze znajduje się w ofercie najlepszych mechaników?

Szeroki zakres napraw mechanicznych

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu najlepsze serwisy zapewniają pomoc nie tylko w przypadku uszkodzeń powłoki lakierniczej, ale również w zakresie mechaniki pojazdowej. Wszyscy, którzy zmagają się np. z problemami związanymi z układem zawieszenia, mogą liczyć na skuteczną diagnostykę i szybkie usunięcie usterki.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze oferta związana z naprawami bieżącymi oraz serwisem. Mowa tu o wymianach oleju oraz wszystkich filtrów takich jak filtr powietrza, filtr paliwa, czy filtry kabinowe. Profesjonalnie blacharze zajmą się również usuwaniem skutków stłuczek i wypadków. Można liczyć na profesjonalną wymianę reflektorów oraz zderzaków. Tak rozbudowana oferta powoduje, że każdy, nawet najbardziej wymagający klient jest w stanie znaleźć coś dla siebie