Przegląd pojazdu przed zakupem – jak może pomóc dobry warsztat?

Materiał partnera
2019-08-28
Sprawdzanie auta przed zakupem

Zakup samochodu wiąże się z koniecznością dogłębnego poznania jego stanu technicznego. Może się bowiem okazać, że pojazd nie stroni od usterek, o których nawet sam sprzedający nie miał pojęcia. W takiej sytuacji warto udać się do wyspecjalizowanego warsztatu świadczącego usługę przeglądu auta przed zakupem. Jakie dokładnie czynności realizowane są w tym zakresie przez mechaników?

Diagnostyka komputerowa

Kontrolki pojawiające się na desce rozdzielczej świadczą w większości przypadków o nieprawidłowej pracy silnika lub innych podzespołów. Odczytanie błędów może być możliwe wyłącznie poprzez podpięcie samochodu do specjalistycznego komputera diagnostycznego. Dysponuje nim warsztat KG Autoservice, który świadczy kompleksowe usługi w zakresie przeglądu pojazdu przed zakupem. W ramach diagnostyki komputerowej mechanik nie tylko sprawdzi kody wskazywanych już przez pojazd błędów, ale może ujawnić również te, które nie są wskazywane przez wyświetlanie poszczególnych kontrolek.

Takie badanie powinno być podstawowym elementem dobrze przeprowadzonej kontroli pojazdu przed jego zakupem. Należy wybrać warsztat dysponujący interfejsem pozwalającym uzyskanie połączenia z autem każdej marki: zarówno z popularnej grupy VAG, jak i np. samochodów japońskich. Sprawdzeniu podlegają również elementy blacharskie. Nadwozie badane specjalnym miernikiem lakieru pozwoli ujawnić przeprowadzone naprawy. Nierzadko okazuje się, że doskonale wyglądający samochód ma bogatą przeszłość wypadkową i jazda nim może być wręcz niebezpieczna.

Praca silnika i zawieszenia

Funkcjonowanie jednostki napędowej jest kluczowe w dalszej eksploatacji pojazdu. Przy jej kupnie osoby niedoświadczone, które nie posiadają wystarczającej wiedzy w zakresie motoryzacji, nie będą w stanie wskazać nieprawidłowości silnika. Może się jednak okazać, że konkretne jego komponenty są zużyte lub działają niewłaściwie. Skontrolują to specjaliści z dobrego warsztatu realizującego przeglądy pojazdu przed zakupem. Taka usługa pozwala ujawnić wszelkie wady jednostki napędowej, ale nie tylko.

Pod uwagę brane jest również zawieszenie auta. Układ ten na polskich drogach jest intensywnie eksploatowany, co nierzadko prowadzi do szybszego zużycia poszczególnych elementów. Skontrolowanie ich pracy dzięki specjalistycznym urządzeniom dostępnym wyłącznie w sprawdzonych serwisach samochodowych pozwoli uniknąć zakupu pojazdu z uszkodzonym lub zużytym zawieszeniem. Mechanik sprawdzi również poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych, a także przeprowadzi badanie klimatyzacji. Dzięki takiej diagnostyce możliwe jest wykrycie większości usterek sprzedawanego samochodu, dlatego rozwiązanie to jest rekomendowane dla każdego kupującego, który chce uniknąć kłopotliwych napraw tuż po nabyciu nowego auta.

Opracowanie artykułu:

KG Autoservice sp. z o.o

ul. Chwaszczyńska 72, 81-571 Gdynia pomorskie
e-mail
www