Przewóz paczek do Anglii - kiedy warto z niego skorzystać?

Materiał partnera
2019-07-15

W dobie tanich biletów lotniczych, które z Polski do Wielkiej Brytanii, są jednymi z najtańszych na rynku, większość osób, podróżuje w tamtejsze rejony drogą powietrzną. Nie zawsze jest to opłacalne finansowo, czy też bezpieczne, a nawet fizycznie możliwe. W przypadku konieczności przetransportowania dużej ilości własnych rzeczy, sam bagaż nadawany 10/20-kilogramowy, może nie wystarczyć, zwłaszcza że jest on bardzo drogi! Postaw zatem na profesjonalny przewóz paczek samochodami dostawczymi.

Kiedy warto skorzystać z przewozu paczek do Anglii?

Odpowiedź na tytularne pytanie jest bardzo szeroka. Dzisiaj z przewozów paczek do Anglii, korzystają bowiem zarówno klienci indywidualni będący pracownikami tymczasowymi, jak i nowymi mieszkańcami Wysp Brytyjskich. Z okazjonalnych, bądź stałych usług transportowych, zadowoleni pod kątem czasowym, oraz finansowym, są również liczni przedsiębiorcy, którzy realizują swoje inwestycje, czy też projekty na terenie Wielkiej Brytanii.

Z przewozu paczek do Anglii, warto zatem korzystać wtedy, kiedy potrzebujemy przewiezienia dużej ilości własnego bagażu, paczek niestandardowych i gabarytowych – np. instrumenty muzyczne – sprzętu AGD i RTV, mebli, części samochodowych, narzędzi ogrodowych, motocykli oraz quadów, czy nawet materiałów budowlanych i okien! Jak można zatem zauważyć międzynarodowy transport towarów, czy też „paczek”, jest zatem bardzo zróżnicowany. Podkreślić jednak należy to, że jest również bardzo opłacalny. Wielokrotnie wymienionych produktów, nie można przetransportować samolotem, a wybór statku, byłby zbyt kosztowny i długotrwały.

W poszukiwaniu dobrego przewoźnika

Jeśli poszukujemy przewoźnika paczek do Anglii, zawsze zwracajmy uwagę na kilka ważnych wyznaczników jego profesjonalizmu. Pierwszym z nich jest gwarantowanie 100% wypełnienia działań dotyczących odprawy celnej. W przypadku przewozu materiałów budowlanych, czy pojazdów, istotna jest dokumentacja, a także często przejście przez procedurę w oprogramowaniu INTRASTAT. Nigdy zatem nie zapomnij ustalić wszystkich szczegółów, właśnie od strony formalnej!

Kolejnym cechami dobrego przewoźnika są szeroka oferta i nowoczesna flota pojazdów. Jeśli chodzi o pierwszy czynnik, warto zauważyć, że wiele firm dostawczych, gwarantuje również sprawny dowóz paczek do Niemiec, Belgii, Holandii, czy Francji – to zapewnia m.in. przedsiębiorstwo TRANS-PODKARPACKIE – a także przewozy osób do tych krajów. Tak rozległe usługi transportowe, zawsze muszą być jednak świadczone sprawnymi samochodami dostawczymi oraz busami. Warto zatem sprawdzać przed podjęciem współpracy, jaką flotą dysponuje dany podmiot.


Opracowanie artykułu: