Przewozy krajowe i międzynarodowe, czyli szukamy sprawdzonej firmy transportowej

Materiał partnera
2019-06-28

Firm, które zajmują się transportem krajowym i zagranicznym jest bardzo dużo. Dla doświadczonego przedsiębiorcy, który już wcześniej korzystał z usług transportowych, znalezienie dobrego przewoźnika nie będzie trudne. Ale co jeśli szukamy firmy transportowej pierwszy raz? Może to stanowić nie lada wyzwanie. Co zatem jest ważne w poszukiwaniu odpowiedniej firmy zajmującej się przewozem towarów w kraju i za jego granicami o różnych gabarytach?

Wiarygodność i doświadczenie

Firmy transportowe można znaleźć w Sieci albo z polecenia. Niezależnie, jaką metodę poszukiwań wybierzesz, koniecznie miej na uwadze kilka kwestii związanych z wybraną firmą. Wiarygodność przede wszystkim. Sprawdź w rejestrze przedsiębiorców, czy firma się tam znajduje. Wystarczy nr NIP wpisać w wyszukiwarkę KRS lub CEIDG. Dowiedz się czy posiada licencję na wykonywanie usług i czy ma uprawnienia do przewożenia materiałów niebezpiecznych (ADR) oraz ponadgabarytowych. Zwróć uwagę na referencje  i certyfikaty, świadczące o jej rzetelności, zaangażowaniu i profesjonalizmie. No i ubezpieczenie. Każda, uczciwa firma transportowa będzie gwarantowała ci ubezpieczenie towaru. To bardzo ważne, tym bardziej, że zdarzają się na drogach różne sytuacje i warto zabezpieczyć się przez stratami, jakie możemy ponieść w wyniku uszkodzenia przewożonego ładunku.

Usługi dopasowane do profilu twojej działalności

Oferowane usługi transportowe są kluczowe, niezależnie od tego, czy chodzi o przewozy krajowe czy międzynarodowe. Zapytaj, w transporcie jakich materiałów i towarów specjalizuje się firma. Porozmawiaj na temat floty samochodowej. W przypadku handlu żywnością, przydadzą się pojazdy chłodnicze. Do przewozu substancji chemicznych potrzebne będą samochody przeznaczone do transportu materiałów niebezpiecznych, jak też przeszkoleni kierowcy posiadający odpowiednie dokumenty uprawniające ich do kierowania takimi autami. Przedsiębiorstwo transportowo spedycyjne Kawczynski Logistics zajmuje się transportem towarów na terenie Polski, ale też do Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Specjalizuje się w transporcie drogowym produktów spożywczych i produktów nieżywnościowych. Dysponuje flotą 90 pojazdów i działa w systemie, który pozwala szybko, sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu ( system dwóch kierowców). Poza samym transportem dobrze, gdyby firma posiadała przestrzeń magazynową przeznaczoną do przechowywania powierzonych towarów. Usługi magazynowe w Kawczynski Logistics obejmują doradztwo, składowanie, przeładunek, sortowanie, foliowanie czy rozpakowywanie towarów.

Opracowanie artykułu: