Foliowanie szyb to jedna z podstawowych usług świadczonych przez salony auto detailingowe. Jeżeli chcesz zwiększyć komfort prowadzenia samochodu i sprawić, że pojazd będzie wyglądał nowocześnie i stylowo, skorzystaj z usług Glas-Mobil. Sprawdźmy, jak przebiega proces aplikacji folii, i jakie efekty można uzyskać powierzając realizację tej usługi profesjonalistom.
Przyciemnianie szyb – dlaczego warto?
Jeszcze do niedawna samochody z przyciemnionymi szybami kojarzyły się z osobami ze świata celebryckiego, które chcą zachować prywatność i uniknąć rozpoznania w miejscach publicznych. Funkcjonalność folii nie ogranicza się jednak do zapewnienia prywatności użytkownikom auta. Coś, co niegdyś kojarzyło się z fanaberią, zaczęło pełnić rolę praktycznego dodatku, który zwiększa wygodę i bezpieczeństwo jazdy.
Foliowane szyby pomagają w codziennej jeździe, chroniąc kierowcę i pasażerów. Obecność dodatkowej warstwy spowalnia proces nagrzewania się wnętrza auta, co jest szczególnie istotne w upalne dni. Co więcej, folia eliminuje problem refleksów świetlnych, chroniąc kierowcę przed nagłym oślepieniem, oraz zmniejsza działanie promieniowania ultrafioletowego
– wyjaśnia pracownik Glas-Mobil. Warto przy tym zaznaczyć, że warstwa okleiny utrudnia zbicie szyby i ogranicza wgląd do wnętrza pojazdu, co zniechęca włamywaczy.
Foliowanie szyb samochodowych – jak to zrobić?
Przyciemnianie szyb w aucie to proces, który wymaga doświadczenia, pewnej ręki i precyzji. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu najlepszych efektów, skorzystaj z usług profesjonalistów z Glas-Mobil. Oklejanie wymaga użycia specjalnej folii, która posiada atesty Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Przed aplikacją materiału specjalista dokładnie myje i osusza powierzchnię szyb, oraz pozbywa się wszelkich rys, które mogą mieć negatywny wpływ na dopasowanie się folii do powierzchni. Następnie przycina tworzywo, z zachowaniem lekkiego zapasu, i dopasowuje folię do powierzchni. Na koniec pozbywa się bąbli i wypukłości powstałych podczas spasowania materiału.