czas czytania: 2 min materiał partnera

Regeneracja amortyzatorów

amortyzotor

Dzisiaj awarie amortyzatorów nie muszą jednoznacznie wskazywać na to, że należy zakupić nowe komponenty. Wielokrotnie te wyeksploatowane można z powodzeniem zregenerować i zakonserwować, nadając im pierwotnych własności technicznych. Dowiedz się zatem, czy taka opcja jest opłacalna, a także na czym ona polega.

Opłacalność regeneracji amortyzatorów

Jeszcze w ubiegłym wieku usługi regeneracji amortyzatorów były wykorzystywane przy każdej usterce tegoż podzespołu. Było to związane z brakiem wielu części zamiennych oraz oryginalnych na polskim rynku. Dynamicznie rozwijająca się gospodarka i przemysł motoryzacyjny, spowodowały jednak, że już na początku nowego wieku, w zeszłej dekadzie, bardziej opłacalne było kupowanie nowych amortyzatorów. Dlaczego zatem dzisiaj znowu lepiej jest je regenerować? Przede wszystkim wiąże się to z tym, iż rozwijająca się technologia np. samochodów osobowych, powoduje to, że układy zawieszenia muszą wytrzymywać coraz wyższe obciążenia. To właśnie te elementy pojazdów stają się zatem coraz bardzie złożone, a to wpływa na ich cenę. Już teraz w najnowszych modelach aut, montowane są amortyzatory kosztujące przy wymianie nawet grubo powyżej 1000 złotych za sztukę! Regeneracja, która jest zaś szybka i o wiele tańsza, staje się zatem ratunkiem dla kieszeni kierowców.

Proces regeneracji amortyzatorów

Proces regeneracji amortyzatorów zależy od ich typów. W przypadku tych nierozbieralnych stosuje się całkowicie inne, bardziej złożone metodologie działań. Te, które można z łatwością rozebrać, są zaś dokładnie chemicznie czyszczone, a następnie piaskowane, szlifowane, a ich uszkodzone elementy, są zaś wymieniane. Pracami końcowymi, są zaś testy na specjalnych maszynach, a następnie prawidłowy montaż w samochodzie.

Warto wiedzieć! Regeneracja amortyzatorów opłaca się głównie w przypadku pojazdów specjalistycznych, maszyn ciężkich i rolnych, a także aut najnowszej generacji. W przypadku starszych osobówek i dostawczaków, wielokrotnie lepiej jest zakupić nowy komponent.

Gdzie udać się na regenerację amortyzatora?

Regeneracjami amortyzatorów, a także sprzedażą resorów, piór resorowych, czy innych części motoryzacyjnych, zajmuje się między innymi renomowana firma MM MOTO. To ona gwarantuje dystrybucję różnych akcesoriów do aut osobowych, dostawczych, czy pojazdów ciężarowych. Przykładem może być oświetlenie od najlepszych światowych producentów. Jeśli chodzi zaś o atuty firmy MM MOTO, należy do nich zaliczyć zatrudnianie wysokospecjalistycznej kadry pracowników, szerokie wyposażenie hurtowni motoryzacyjnej, oferowanie doradztwa technicznego, a także gwarantowanie najniższych cen.