Blog Panoramy Firm

Rysy, zadrapania, wgniecenia – jak sobie z nimi radzić?

2019-04-30

Każdy właściciel samochodu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile problemów mogą przysporzyć zarysowania powłoki lakierniczej samochodu. Szczególnie, jeżeli chodzi o aspekt wizualny. Domowe sposoby na ich usunięcie sprawdzają się tylko w przypadkach, gdy rysy są bardzo płytkie. Co w tym zakresie oferują najlepsi blacharze i lakiernicy samochodowi?

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia lakieru

Przyczyn powstawania zarysowań i wgnieceń może być wiele. Bardzo często do ich powstawania przyczynia się nawierzchnia, po której porusza się pojazd. Jest to szczególnie widoczne, gdy często trzeba korzystać z nieutwardzonych dróg szutrowych. Kamienie wzbijane w powietrze przez ruch kół dosłownie bombardują karoserię. Kolejną przyczyną powstawania nieprzyjemnych dla oka uszkodzeń są niesprzyjające warunki atmosferyczne. Najbardziej niebezpieczny dla blachy samochodu jest grad. Każdy, kto kiedykolwiek widział na własne oczy jego intensywne opady, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile szkód mogą wyrządzić te niepozorne zamarznięte kulki. Oczywiście do uszkodzenia powłoki przyczyniają się różnego rodzaju zdarzenia losowe takie jak stłuczki, czy otarcia na parkingach.

Aby mieć pewność, że prace lakiernicze przeprowadzone zostaną z troską o najmniejszy nawet szczegół, warto zlecić je najbardziej renomowanym wykonawcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Weld-Mot, która dzięki swojemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie napraw i renowacji lakierów samochodowych. Co jeszcze znajduje się w ofercie specjalistycznych firm?

Spawanie elementów i naprawy powypadkowe

W momencie, w którym dochodzi do poważniejszego wypadku, rośnie również ryzyko znacznego uszkodzenia poszczególnych podzespołów auta. W rozbudowanej ofercie usługowej klienci mogą znaleźć również naprawy powypadkowe oraz spawanie najbardziej popularnymi metodami, czyli MIG oraz TIG. Nowoczesne wyposażenie oraz wykwalifikowana kadra pracownicza sprawiają, że istnieje również możliwość spawania elementów wykonanych z aluminium. Pracownicy profesjonalnych zakładów są w stanie obsłużyć nie tylko kierowców, ale także wszystkich tych, którzy potrzebują wykonania usług związanych z cięciem stali.

Dobry spawacz to gwarancja nie tylko najwyższej jakości, ale przede wszystkim uczciwej i bardzo atrakcyjnej ceny. Warto również podkreślić, że w razie zaistnienia takiej potrzeby, klienci mogą liczyć na spawanie tworzyw sztucznych, co szczególnie przydaje się podczas napraw błotników oraz zderzaków.