Blog Panoramy Firm

Serwis felg – prostowanie oraz renowacja

Materiał partnera
2019-07-09
felgi

Wbrew pozorom do działań wulkanizatorów nie tylko należy wymiana opon, kalibrowanie geometrii kół, czy sprawdzanie stanu technicznego klocków hamulcowych. Ważne są również szerokie usługi dotyczące serwisu felg, który dzisiaj świadczony jest również przez wąsko wyspecjalizowane w tej dziedzinie pracownie. To do nich warto zgłaszać się na zarówno prostowanie felg, jak i na ich regenerację. Dowiedz się, czym są te dwa ważne procesy.

Regeneracja felg – dbaj o ich stan techniczny oraz estetykę!

Dbanie o stan techniczny felg to ważny obowiązek każdego kierowcy. Uszkodzenia tychże konstrukcji, prowadzić może bowiem do usterek całych kół i opon, a nawet na układ zawieszenia, czy ten hamulcowy. Istotne jest zatem regenerowanie felg, zarówno ze względów bezpieczeństwa, estetyki, jak i finansów. Wymiana felg aluminiowych, czy też stalowych, na całkowicie nowy komplet to naprawdę spory wydatek. Lepiej zatem inwestować w tańszą, szybszą i skuteczną regenerację. Na czym ona jedna polega? Przede wszystkim na piaskowaniu felgi, co pozwala usuwać z jej powierzchni brud, początkową fazę korozji, a także wierzchnie powłoki malarskie i zabezpieczające. Po dokładnym oczyszczeniu całej konstrukcji, wielokrotnie wykorzystuje się także specjalne urządzenie wirnikowe, a następnie czyste odlewy malarskie. Felgi muszą bowiem uzyskać nowe powłoki ochronne, a także muszą być idealnie pomalowane tak, aby ich powierzchnia była idealnie gładka! Okresową regenerację przeprowadzać powinno się najlepiej przynajmniej co dwa lata, a dokładny przegląd techniczny, co rok…

Prostowanie felg – czyli jak przywrócić im pierwotne właściwości?

Do działań prostowania felg, zalicza się przede wszystkim naprawę skrzywień rantów, skrzywień na płaszczyźnie, pęknięć felg, czy na regenerację rantów oraz usuwanie rdzy z felg. W przypadku jednak bardziej złożonych uszkodzeń serwis, może być jednak nieskuteczny, dlatego pierwszym etapem działań, zawsze jest wnikliwa analiza stanu technicznego konstrukcji. Jeśli zostaną dopuszczone do procesu prostowania, wszystkie ich geometryczne właściwości, a także te techniczne, wyprofiluje specjalne urządzenie, pozwalające nie tylko na bezpieczne serwisowanie, ale również szybkie i niesamowicie skuteczne. Naprawione felgi oczywiście nie będą w 100% tak żywotne, jak te całkowicie nowe, ale ich żywotność przedłużona zostanie nawet o kilkadziesiąt miesięcy, bez utraty m.in. komfortu jazdy. Dzisiaj inwestowanie w taki serwis jest zatem bardzo opłacalne, czego dowodem są liczni klienci indywidualni oraz biznesowi warsztatu P.W. ERWIN, który podejmuje się zarówno prostowania i regeneracji felg samochodów osobowych, jak i tych dostawczych.