Stan opon w ciągnikach rolniczych, maszynach leśnych i maszynach budowlanych ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo wykonywanych prac, dlatego regularne serwisowanie oraz szybka naprawa opon jest tak ważna. Zobacz, kiedy konieczna jest wymiana opon, a kiedy można je naprawić. Sprawdź, jakie warsztaty wulkanizacji oferują serwis opon wielkogabarytowych.

Opony wielkogabarytowe

Opony ciągników rolniczych, podobnie jak opony samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych ze względu na swoją wielkość kwalifikują się do grupy opon wielkogabarytowych. W przypadku uszkodzenia takiej opony lub chęci skorzystania z serwisu konieczne jest udanie się do serwisu ogumienia, specjalizującego się w naprawie i wymianie opon wielkogabarytowych, takiego jak Kuliszewski - Serwis ogumienia, wulkanizacja Ryszard Kuliszewski. Wyspecjalizowani wulkanizatorzy z łatwością ocenią stan opon oraz czy oponę da się naprawić, czy konieczna będzie wymiana.

Serwis opon w maszynach rolniczych

Uszkodzenie opony w maszynie rolniczej bądź budowlanej wiąże się nie tylko z koniecznością jej naprawy lub wymiany oraz sporym kosztem tej usługi, ale także z przerwaniem pracy. Nie dziwi więc fakt, że poszukując serwisu ogumienia, właściciele maszyn rolniczych i budowlanych - ładowarek, dźwigów, wózków widłowych, walców drogowych, wozideł przegubowych, maszyn ziemnych i koparek kierują się nie tylko jakością usług, ale również terminowością wykonywania zaleceń.

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, do jakich niewątpliwie należy niespodziewane uszkodzenie opony rolniczej, warto zadbać o regularny serwis opon wykonany przez specjalistów. Dzięki temu w razie zdiagnozowania jakiś nieprawidłowości zostaną one w porę usunięte, co pozwoli dalej bezpiecznie korzystać z pojazdu.

Naprawa opon wielkogabarytowych

Naprawa opon wielkogabarytowych to zadanie trudne i wymagające sporych umiejętności. Opony pojazdów rolniczych są twarde i mają bardzo duże rozmiary, przez co ich wymiana wykonywana musi być przez osobę posiadającą dużo wiedzy na temat opon wielkogabarytowych i doświadczenia w ich naprawie.

Decyzja o naprawie uszkodzonej opony, zamiast jej wymiany, pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, a korzystając z usług dobrych serwisów, masz gwarancję, że naprawiona opona będzie tak samo dobrze się sprawdzać. Szybko zdiagnozowana wada i podjęcie działań w kierunku jej naprawy pozwala skrócić proces wulkanizacji, nie warto więc zbyt długo zastanawiać się nad wizytą w salonie wulkanizacyjnym.

Niestety, nie każdą oponę da się naprawić i czasem musisz przygotować się na konieczność wymiany pary opon. Dzieje się tak w momencie, gdy uszkodzenie dotyczy ściany bocznej opony. Wtedy konieczna będzie wymiana, którą bez trudu wykonają wulkanizatorzy.