Samochody ciężarowe są jednymi z najbardziej eksploatowanych samochodów. W związku z tym trzeba częściej wykonywać prace serwisowe i mogą częściej ulegać awariom. Istnieje wiele warsztatów, które zajmują się tylko naprawą ciężarówek. Do napraw tego typu samochodów potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który trochę różni się od tego wykorzystywanego przy naprawach samochodów osobowych.

Serwis samochodów ciężarowych

Na rynku warsztatów samochodowych istnieje wiele takich, które zajmują się naprawa samochodów osobowych. Serwisów, które wykonują naprawy tirów, jest mniej i nie są tak powszechne. Każdy warsztat serwis samochodów ciężarowych musi mieć dużą powierzchnię, aby móc wykonywać naprawy kilku ciężarówek jednocześnie. W takim warsztacie  musi pracować zespół doświadczonych mechaników, którzy wiedzą jak przeprowadzać serwis i naprawy tego typu pojazdów. Serwis ciężarówek musi też oferować kompleksową obsługę, tak aby można było naprawić cały pojazd w jednym miejscu.

Co oferuje serwis tirów?

Warsztaty zajmujące się naprawami samochodów ciężarowych muszą mieć rozbudowaną ofertę. TRUCK SERWIS Jarosław Szoszorek zajmuje się naprawą samochodów ciężarowych oraz naczep. Poza tym w zakresie ich usług są:

  • naprawy powypadkowe ciężarówek,
  • naprawy hamulców, silników i skrzyni biegów,
  • naprawy układów elektrycznych,
  • diagnostyka komputerowa,
  • naprawa klimatyzacji.

TRUCK SERWIS Jarosław Szoszorek posiada szerokie zaplecze techniczne. W warsztacie znajduje się prasa hydrauliczna, która mam moc 160 ton, szlifierka do płaszczyzn, a także inne narzędzia i sprzęty, które zapewniają sprawną realizację napraw. Poza tym firma oferuje także mobilny serwis samochodów ciężarowych, który może odbyć się np. na terenie firmy. Pracownicy przyjeżdżają w miejsce, gdzie zaparkowane są ciężarówki i wykonują niezbędne prace serwisowe. Dzięki temu kierowcy oszczędzają czas, który musieliby przeznaczyć na dojazd do warsztatu.

Sprawna ciężarówka to podstawa

Ciężarówki muszą być cały czas sprawne. Wiele z nich wykonuje kursy międzynarodowe, więc wszelkie awarie są kierowcom bardzo nie na rękę. Dlatego też firmy logistyczne i kierowcy pracujący na własny rachunek szukają serwisów, które oferują kompleksowe usługi.  Czas naprawy jest bardzo ważną kwestią, ponieważ kierowca musi realizować kolejne zlecenia i nie może sobie pozwolić na długie przestoje spowodowane serwisowaniem jego ciężarówki. Jeśli znajdą warsztat, który pracuje szybko i sprawnie rozwiązuje wszelkie problemy związane z tirem, to pozostają jego wiernymi klientami.