Zastanawiasz się, czy naprawa uszkodzonej opony ma sens? Czy może lepiej zainwestować w nowe ogumienie? Nie jesteś pewien, na czym polega wulkanizacja? Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, wymiany oraz analizy stanu oferuje warsztat Auto-Opony Jolanty Nowak w Dopiewcu. Skorzystaj z usług doświadczonych mechaników, którzy kompleksowo przeprowadzą Cię przez cały proces wulkanizacji.

Na czym polega naprawa opony?

Uszkodzenie opony może powstać zarówno w wyniku nieprawidłowej eksploatacji, jak i w przypadku najechania na ostry przedmiot lub kamień. W warsztacie Auto-Opony Jolanty Nowak w Dopiewcu przeprowadzona może zostać zarówno wulkanizacja na zimno, jak i na gorąco. Pierwsza metoda, zwana także chemiczną, polega na zastosowaniu odpowiedniego preparatu wypełniającego. Jest ekonomiczna i pozwala wydłużyć żywotność ogumienia nawet o kilkanaście miesięcy. Wykorzystywana jest do naprawy niewielkich awarii mechanicznych.

Długotrwałe efekty gwarantuje przeprowadzenie wulkanizacji na gorąco. Ten rodzaj serwisu może być stosowany w przypadku większych uszkodzeń, także na boku koła. Polega na odtworzeniu brakującego elementu. Zabieg ten przypomina produkcję nowej gumy, z tego powodu wymaga doświadczenia oraz szczególnych umiejętności. Specjalista musi uwzględnić szereg czynników, takich jak: lokalizacja usterki, zużycie oraz elastyczność tworzywa.

Jakich opon nie można naprawiać?

Warto zauważyć, iż nie zawsze naprawa opony będzie możliwa. Ogumienie nie powinno być użytkowane dłużej niż 10 lat, z tego powodu nie zaleca się serwisowania wieloletniego wyposażenia. Trudno jest bowiem przewidzieć, jak będzie zachowywać się zreperowane koło w warunkach drogowych.

Wulkanizacja nie jest wykonywana także, w przypadku zdartego bieżnika oraz przy uszkodzeniach chemicznych. Dalsze użytkowanie ogumienia w złym stanie technicznym może skutkować stworzeniem ryzyka drogowego. Natychmiastowej utylizacji powinna zostać poddana także opona, na której widoczne jest wybrzuszenie.