Zastanawiasz się nad tym, czy założyć instalacje LPG w swoim samochodzie? To bardzo dobry pomysł. Zobacz, jak wiele możesz zyskać. Wybierz sprawdzony warsztat samochodowy. Polecamy Ci Giejbo z Goleniowa. Właśnie tam doświadczona kadra dokona instalacji LPG w aucie, a także okna corocznej obsługi klimatyzacji. Natomiast z naszego artykułu dowiesz się jakie zalety przynosi auto na gaz. 

Instalacja LPG w samochodzie – poznaj jakie niesie korzyści

Najczęstszym powodem montażu instalacji LPG w samochodzie są oczywiście kwestie finansowe. Gaz jest o wiele tańszy od benzyny lub ropy. Mimo wysokich kosztów wykonania usługi zwraca się ona w przeciągu już kilku miesięcy. Oprócz tego instalacja LPG jest:

  • ekologiczna – samochód na gaz emituje mniejszą ilość spalin i dwutlenku węgla niż ropa i benzyna;

  • cicha – auto z instalacją LPG pracuje płynnie i nie generuje dużego hałasu;

  • wszechstronna – w razie braku gazu zawsze można przełączyć się na benzynę.

Samochód na gaz można tankować na każdej stacji benzynowej, gdyż wyposażone w specjalnie przygotowane do tego stanowiska. W przypadku długich przejażdżek jazda samochodem na gaz jest bardzo ekonomiczna, co z pewnością odczujesz w swoim domowym budżecie. 

W Giejbo dokonasz naprawy swojego samochodu

Aby samochód poprawnie pracował na gazie, należy utrzymać jednostkę napędową w należytym stanie technicznym – informuje pracownik Giejbo.

Serwis samochodowy istnieje od 2000 roku. Zajmuje się kompleksową obsługą pojazdów. Możesz mu zlecić ustawienie zbieżności kół, wymianę filtrów czy oleju. Firma montuje instalacje LPG. Wykręcanie urwanych świec żarowych, geometria 3D czy serwis klimatyzacji w aucie – to dla nich codzienność. Jeśli więc chcesz zadbać o prawidłowe działanie swojego pojazdu, koniecznie odwiedź to miejsce. 

Na koniec warto wspomnieć, że z technicznego punktu widzenia instalacja LPG nie zmienia parametrów silnika w samochodzie. Wręcz uważa się, że jazda na gazie jest dla niego dobrym rozwiązaniem.