Opony są bardzo ważną częścią wielu pojazdów mechanicznych. Najpopularniejsze z nich są oczywiście samochody, w których znajdziemy wiele ciekawych oraz istotnych rodzajów ogumienia. Ich wymiana zwykle odbywa się sezonowo, a zajmuje się tym między innymi firma handlowo-usługową Handlogum. W naszym artykule przybliżamy najważniejsze kwestie z tym związane. Zapraszamy do lektury.

Kiedy należy wymieniać opony?

Jak wiadomo opony standardowo dzielimy na letnie, zimowe oraz uniwersalne. Pierwsze z nich wytwarzane są z twardej mieszanki odpornej na działanie wysokich temperatur. Zimowe ogumienie posiada natomiast mieszankę zapobiegającą ślizganiu kół przy silnych mrozach. Jak mówi nam specjalista z firmy handlowo-usługowej Handlogum:

Wymianę opon w samochodzie należy przeprowadzać tak naprawdę w określonych warunkach. W przypadku opon letnich będzie to okres wiosenny, w którym temperatura otoczenia stabilizuje się mniej więcej na poziomie 7-8 stopni Celsjusza.

Opony zimowe natomiast należy zastosować, w momencie gdy średnia dobowa temperatura wynosi mniej niż 7 stopni Celsjusza. Pamiętajmy także o wymianie opon nie tylko z sezonu na sezon, ale też, w momencie gdy ulegają uszkodzeniu.

Dlaczego sezonowa wymiana opon jest tak istotna i jak może nam w tym pomóc firma handlowo-usługowa Handlogum?

Poruszając się samochodem musimy pamiętać, jak ważne w tym procesie jest komfort podróżowania oraz przede wszystkim bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego właśnie należy zaopatrzyć się w dwa komplety opon przeznaczonych do poruszania się w określonych warunkach pogodowych i dokonywać wymiany sezonowej.

Wszelkie czynności z tym związane zlecić możemy pracownikom firmy handlowo-usługowej Handlogum z Olsztyna, której właścicielem jest Grzegorz Moszczyński. Jest to istniejący od 2008 roku autoryzowany serwis opon renomowanego producenta Hancook. Ich oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak również firm i instytucji.