Spojler dachowy do samochodu ciężarowego skutecznie zwiększa wydajność silnika, dzięki czemu jest on mocniejszy i pozwala na szybszą i sprawniejszą jazdę. Należy zauważyć, że silnik samochodu ciężarowego zmaga się nie tylko z masą pojazdu, lecz także z oporem powietrza, dlatego warto zastosować rozwiązania ułatwiające jego pracę. Sprawdź, jak działają spojlery dachowe do samochodów ciężarowych i jak wybrać najlepszego producenta tych elementów.

Czym jest spojler dachowy i jaką rolę pełni w samochodzie ciężarowym?

Spojler dachowy w samochodzie ciężarowym jest trójkątną owiewką montowaną nad kabiną pojazdu. Produkuje się go z wytrzymałych tworzyw, między innymi żywic syntetycznych czy włókien szklanych. Zadaniem spojlera dachowego jest skierowanie pędu powietrza w taki sposób, by znajdował się nad kabiną i przyczepą ładunkową. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa moc i wydajność silnika, który nie musi już zmagać się z oporem powietrza. Dzięki temu samochód ciężarowy z zamontowanym spojlerem dachowym może poruszać się znacznie szybciej bez konieczności zwiększania nakładu energii.

Dlaczego warto zamontować spojler dachowy w samochodzie ciężarowym?

Samochody ciężarowe ze spojlerem zamontowanym nad kabiną pojazdu nie tylko poruszają się szybciej i sprawniej ze względu na rozwiązanie problemu oporu powietrza, ale też charakteryzują się mniejszym zużyciem silnika. Producenci spojlerów dachowych podkreślają też, że samochody wyglądają znacznie estetyczniej, dzięki czemu zyskuje wizerunek firmy.

Czym wyróżnia się oferta PPHU MULTI-PLAST z siedzibą w Starym Dębsku?

Spojler dachowy może służyć przez długie lata i charakteryzować się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, musi jednak pochodzić od renomowanych producentów korzystających z tworzyw najwyższej jakości. Przykładem takiej firmy jest PPHU MULTI-PLAST Edyty Jędrzejewskiej z siedzibą w Starym Dębsku. Przedsiębiorstwo działa od ponad 20 lat i specjalizuje się w produkcji spojlerów i zabudów dachowych na zamówienie klienta. Zlecenia na trwałe i solidne konstrukcje realizowane są rzetelnie i terminowo. Spojlery produkowane są do samochodów ciężarowych wszystkich marek, dzięki czemu oferta firmy pozostaje uniwersalna i elastyczna, a każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Oczywiście klienci mogą liczyć na wsparcie techniczne oraz fachowe doradztwo ze strony pracowników firmy, którzy wszelkie szczegóły realizacji omawiają z inwestorem przed jej rozpoczęciem.