Nowoczesne opony wielosezonowe to propozycja, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony polskich kierowców. Czy warto się na nie zdecydować? Ogumienie tego typu ma oczywiście swoje grono zwolenników oraz przeciwników. Ich zakup niesie bowiem za sobą zarówno korzyści, jak i pewne komplikacja. Sprawdź, co na ten temat podpowiadają specjaliści z warsztatu WJ!

Co warto wiedzieć o właściwościach opon wielosezonowych?

Opony wielosezonowe produkowane są z nowoczesnych mieszanek gumowych, które muszą poradzić sobie niemal w każdych warunkach pogodowych. Różnicą pomiędzy ogumieniem tego typu a jego zimowymi lub letnimi odpowiednikami jest m.in. sposób wyprofilowania bieżnika. Opony wielosezonowe zapewniają optymalną przyczepność zarówno na suchym asfalcie, jak i w terenie oraz na drogach pokrytych warstwą śniegu.

Jak jednak słusznie podkreślają doświadczeni mechanicy z warsztatu WJ, opony wielosezonowe w żadnej z kluczowych kwestii nie wypadają jednak w sposób szczególnie dobry.

Nie zapewniają tak krótkiej drogi hamowania, jak opony zimowe lub letnie. Mniej wydajnie odprowadzają wodę deszczową i wpływają na większe zużycie paliwa. Za największą zaletę ich posiadania należy uznać fakt, że użytkownicy nie stają w tym przypadku przed koniecznością wymiany ogumienia 2 razy do roku. Jest to zatem dobra propozycja dla osób, które szukają praktycznego rozwiązania pozwalającego zaoszczędzić nieco czasu na wizytach w warsztacie.

Kiedy opony wielosezonowe sprawdzą się najlepiej?

Doświadczenia kierowców jasno wskazują na to, że nowoczesne opony wielosezonowe najlepiej spisują się wszędzie tam, gdzie nie ma się do czynienia ani z ostrymi zimami, ani z wyjątkowo upalnym okresem letnim. Niewielkie różnice pogodowe sprawiają, że ogumienie takie bardzo dobrze spełnia powierzoną mu funkcję. Klimat panujący w polskiej strefie jest jednak znacznie bardziej wymagający, co sprawia, że większość kierowców wciąż decyduje się na wybór ogumienia letniego oraz zimowego.

Niemniej – opony wielosezonowe wciąż stanowią ciekawą propozycję dla użytkowników samochodów, którzy poruszają się głównie po terenie zabudowanym, gdzie maksymalna dozwolona prędkość nie jest zbyt wysoka. Poszukując najlepszych ofert na opony, warto zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez specjalistów z warsztatu WJ. Fachowcy gwarantują swoim klientom szeroki wybór najwyższej jakości ogumienia oraz atrakcyjne ceny. Wszyscy zainteresowani mogą także liczyć na rzetelne doradztwo techniczne dotyczące tego, jakie opony wybrać.