Każdy kierowca powinien regularnie sprawdzać i w razie potrzeby wymieniać płyny samochodowe. Olej silnikowy, przekładniowy czy też płyn hamulcowy pełnią bowiem bardzo ważne funkcje. Wpływają na stan pojazdu i bezpieczeństwo jazdy. Ich brak lub kiepska jakość mogą więc doprowadzić do poważnych awarii. Wybór płynów warto skonsultować ze specjalistą. Wysokiej jakości produkty i pomoc w wyborze odpowiedniego oferuje firma Mir-Oil.

Kilka słów na temat wymiany olejów w samochodzie

Jednym z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie jest olej silnikowy. To od niego zależy czy silnik pojazdu będzie dobrze smarowany i to, jak długo będzie bezawaryjnie funkcjonował. Zazwyczaj mechanicy zalecają jego wymianę co roku lub po przejechaniu 10-20 tysięcy kilometrów. Niemniej, najbardziej rozsądne jest postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta. Jeden z pracowników przedsiębiorstwa Mir-Oil pokrótce o tym opowiedział:

Każde auto ma nieco inne parametry. W związku z tym jedne modele mogą potrzebować oleju silnikowego syntetycznego, inne półsyntetycznego lub mineralnego. Płyny różnią się między sobą bazami i dodatkami. Zatem, warto przed wymianą dokładnie zorientować się w tej kwestii. Wymieniając oleje warto też zwrócić uwagę na ich jakość.

Jakie płyny są również istotne?

W samochodzie, oprócz oleju silnikowego znajdują się również inne płyny. Zaliczyć do nich można przede wszystkim:

  • olej przekładniowy – jego zadaniem jest ochrona manualnych przekładni. Dodatkowo wpływa on na niezawodność skrzyni biegów i możliwość szybkiej zmiany biegu,
  • płyn chłodniczy – od jego jakości w dużej mierze zależy wydajna praca silnika,
  • płyn hamulcowy – odpowiada za bezpieczeństwo jazdy.

 Wszystkie z nich można kupić w firmie Mir-Oil. W sklepie znajdują się oryginalne produkty krajowe i zagraniczne.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Mir-Oil?

Nie ulega wątpliwości, że płyny eksploatacyjne pełnią bardzo ważną funkcję w samochodzie. Ich zakup powinien być więc dobrze przemyślany, a nabyte produkty jakościowo dobre. By mieć taką gwarancję, najlepiej skorzystać z oferty firmy Mir-Oil. Dlaczego? Przede wszystkim, w przedsiębiorstwie dostępne są jedynie produkty renomowanych marek, takich jak Mobil, Castrol, Elf, Total, Shell, Orlen-Oil, Fuchs czy Lotos. Sprzedawane są one tylko w oryginalnych opakowaniach. Warto zaznaczyć, że Mir-Oil obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i detalicznych. Niemniej, niezależnie od ilości kupowanych płynów i olejów, pracownicy przedsiębiorstwa dbają o każdego klienta: służą pomocą i poradą.