Lubisz jeździć samochodem i słuchać ulubionej muzyki w najwyższej jakości dźwięku? Nowoczesne nagłośnienie auta dają dziś taką możliwość – to coś znacznie więcej niż zwykły radioodtwarzacz, a nowej generacji systemy audio możesz skompletować samodzielnie według indywidualnych potrzeb. Przy wyborze poszczególnych elementów takiego systemu warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Na co więc zwrócić uwagę? Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek.

Niezależnie od tego, jak rozbudowany system planujesz stworzyć w swoim samochodzie, pamiętaj o tym, by wszystkie komponenty były ze sobą kompatybilne. Jeśli samodzielnie dobierasz części swojego zestawu, zwróć uwagę na producentów i nie łącz tanich urządzeń z tymi z wyższej półki, co pozwoli Ci uniknąć późniejszych problemów z instalacją i parowaniem.

Radio, głośniki i wzmacniacz to podstawa każdego melomana

Rynek nagłośnienia jest obecnie nasycony różnej klasy sprzętem, a ceny radioodtwarzaczy wahają się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pioneer, Sony, Blaupunkt, JVC oraz Alpine – to obecnie najpopularniejsze światowe marki radia samochodowego, wybierane przez najbardziej wymagających melomanów. Jeśli szukasz sprzętu dla siebie, sprawdź ofertę takich firm jak NOR MAK Mirosław Maczuga, gdzie uzyskasz profesjonalną pomoc i wybierzesz odpowiedni radioodtwarzacz.

Jeśli zależy Ci na idealnym dźwięku, nie obejdzie się bez wzmacniacza, który najlepiej wybrać razem z głośnikami oraz skrzynią basu, by mieć pewność, że będą ze sobą dobrze współpracowały. Duże znaczenie mają też gabaryty tych urządzeń – zwróć więc uwagę na to, ile masz miejsca na montaż sprzętu i dopasuj go wielkością do swojego samochodu, by Twój system audio dawał nie tylko wysokiej klasy dźwięk, ale też podkreślał elegancki wygląd wnętrza samochodu.

Skrzynie basowe aktywne i pasywne

Skrzynie basowe pasywne i aktywne, nazywane też subwooferami, są świetną opcją dla osób, które uwielbiają basowe brzmienie, a jednocześnie mają niewiele przestrzeni do instalacji  nagłośnienia w swoim samochodzie. Czym się różnią oba produkty? Chodzi tu o wzmacniacz – w opcji aktywnej jest on umiejscowiony wewnątrz subwoofera. W wersji pasywnej taka skrzynia wymaga doposażenia w postaci wspomnianego już wzmacniacza.

Szukasz wysokiej jakości urządzeń do odtwarzania dźwięku w Twoim aucie? Sięgaj po sprawdzone, renomowane marki oraz rzetelnych dostawców, a jeśli nie masz czasu zajmować się instalacją, zleć ją swojemu mechanikowi, który pomoże Ci wykreować spersonalizowany sprzęt car – audio na miarę Twoich potrzeb.