Świat akumulatorów w pigułce

Materiał partnera
2019-05-23
akumulator

Mróz i deszcz powodują, że Twój akumulator odmawia posłuszeństwa? A może Twoim problemem jest ten zbyt szybko rozładowujący się? Być może problemem jest złe dobranie tegoż urządzenia do swojego pojazdu, lub też wybieranie akumulatorów samochodowych od złych firm. Dzisiaj bowiem na rynku motoryzacyjnym bardzo liczy się marka. Te uznane i rozpoznawalne inwestują bowiem stale w badanie swojej technologii, co pozwala gwarantować coraz to wydajniejsze podzespoły. Poznaj zatem 5 najlepszych marek akumulatorów na rynku polskim – dowiedz się także, gdzie je kupować!

Gdzie kupować akumulatory?

Zanim poznasz najbardziej znane marki akumulatorów, powinieneś wiedzieć, gdzie należy ich szukać! Bezsprzecznie unikaj zakupu w hipermarketach, w warsztatach samochodowych, czy też komisach. Wielokrotnie podmioty te nie zapewniają swoim klientom najwyższej jakości, a skupiają się po prostu na zbyciu towaru. Oczywiście zawsze są wyjątki od reguły, ale bezpieczniejszym miejscem zakupu akumulatorów, gdzie marża handlowa jest niska, nawet dla najnowszych konstrukcji, jest profesjonalny sklep z akumulatorami. Przykładem może być Centrum Akumulatorowe AKU-PLUS, gdzie można kupić akumulatory do samochodów osobowych, samochodów dostawczych, do skuterów, quadów, a nawet do łodzi motorowych. Oferowanym produktami, są m.in. akumulatory kwasowo-ołowiowe (SLA), akumulatory żelowe (GEL), akumulatory Absorbed Glass Mat (AGM), czy akumulatory EFB, AFB, czy ECM. Pamiętaj przy tym, że najlepsi dystrybutorzy dobiorą do Twojego pojazdu odpowiedni akumulator o danej mocy. Nie zawsze bowiem należy w każdym pojeździe stosować np. innowacyjne akumulatory EFB, ABB i ECM. Te są dedykowane dla aut, które posiadają złożony system elektroniki…

Marki akumulatorów

Jeśli już dowiesz się, jaki akumulator będzie dobry dla m.in. Twojego samochodu osobowego, czas na to, aby zapoznać się z najbardziej popularnymi markami na rynku. Od lat dominują tacy producenci, jak: CENTRA, VARTA, BOSCH, EXIDE, a także JENOX, których wysoka jakość idzie w parze z niską ceną. W różnego rodzaju testach sprawności, konstrukcje te wypadają pod kątem wydajności najlepiej w całej, światowej branży! W 2019 roku jedne z najwyższych not uzyskały modele akumulatorów: Jenox Gold 077624Z, Varta Silver Dynamic E44, Varta Silver Dynamic E44, Centra Futura CA722, Exide Premium EA770, oraz bardzo popularyzowane Bosch Silver S3/S4/S5. Szczegółowe informacje na temat ich żywotności i wydajności uzyskasz zaś od pracowników Agnieszki Kwiecień w firmie AKU-PLUS!

Opracowanie artykułu:

Aku-Plus Centrum Akumulatorowe Agnieszka Kwiecień

ul. 1 Maja 14, 28-500 Kazimierza Wielka świętokrzyskie
e-mail
www