Przeprowadzka bywa sporym przedsięwzięciem, do którego warto odpowiednio się przygotować. Nie lada wyzwaniem wydaje się być transport mebli, które są nie tylko ciężkie, ale również duże. Najłatwiejszym rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z usług firmy transportowej, która zrealizuje zlecenie w sposób kompleksowy.

Dlaczego warto postawić na profesjonalny transport mebli?

Samodzielny transport mebli nie zawsze jest dobrym pomysłem. Istnieje możliwość wynajmu samochodu, jednak kłopot może pojawić się już na etapie załadunku. Fachowcy z firmy Żuraw-Pol dysponują specjalistycznym wyposażeniem, dzięki któremu można zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu, a także uniknąć ryzyka uszkodzenia delikatnych konstrukcji.

Samochód wyposażony w automatyczną windę ułatwia załadunek nawet najcięższych konstrukcji. Na uwagę zasługuje fakt, że meble są starannie zabezpieczane przed potencjalnymi usterkami, które mogłyby powstać podczas podróży. Jest to szczególnie ważne w przypadku drogocennych antyków, ale nie tylko.

Ile kosztuje transport mebli?

Przeprowadzka nie musi generować ogromnych kosztów. Koszt transportu mebli zależy od wielu różnych czynników. Duże znaczenie ma tutaj zakres świadczonych usług. Im większy załadunek, tym większy nakład pracy. Nie można również zapomnieć o konieczności zakupu materiałów ochronnych umożliwiających m.in. zabezpieczenie szklanych i delikatnych powierzchni.

Cena usług transportowych uzależniona jest także od przebytego dystansu. Wiadomym jest, że im dłuższa trasa, tym wyższy koszt.