Transport pojazdów to działalność wymagająca posiadania specjalistycznego sprzętu oraz wykwalifikowanej kadry kierowców, a także, w przypadku transportu międzynarodowego odpowiednich pozwoleń. To popularna usługa, która dotyczy zarówno nowych samochodów, jak i używanych. Profesjonalnym transportem międzynarodowym pojazdów osobowych i dostawczych głównie do Niemiec, Belgii, Holandii i wschodniej Francji zajmuje się firma Jula-Trans z Sierakowa.

W jaki sposób pojazdy są transportowane do Polski?

Najpowszechniejszą metodą transportu aut osobowych jest korzystanie z lawety. To bardzo ekonomiczny sposób, ponieważ zazwyczaj przewozi się więcej niż jeden pojazd, zatem opłata jest podzielona na kilku klientów. Firmy przewozowe oferują także transport zamknięty, który odbywa się przy użyciu ciężarówki. Decydując się na tę metodę, nie tylko będziemy mieli pewność, że nasze auto trafi wprost pod wskazany przez nas adres, ale także będzie zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków klimatycznych.

Kompleksowe usługi transportowe pojazdów osobowych świadczy firma przewozowa Jula-Trans, mająca wszystkie niezbędne pozwolenia umożliwiające jej prowadzenie działalności.

Transport samochodów dostawczych

Jula-Trans oferuje także transport samochodów dostawczych według potrzeb klientów i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Transport pojazdów dostawczych wykonujemy na podstawie posiadanej licencji transportowej. Główne obszary naszej działalności to: Belgia, Niemcy, Holandia i wschodnia Francja. Każde powierzone nam zlecenie wykonujemy z niezwykłą starannością i pełnym zaangażowaniem, z zastosowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa

– mówi przedstawiciel firmy.

O czym należy pamiętać, zlecając transport samochodu?

Przede wszystkim należy skompletować wszystkie niezbędne dokumenty. Jeżeli samochód przewożony jest w granicach Unii Europejskiej, zwykle wystarczy Międzynarodowy List Przewozowy (CRM) oraz dokument uprawniający przewoźnika do odbioru pojazdu. Jeżeli auto zostało dopiero co kupione, warto także dostarczyć kopię faktury i kopię numeru rejestracyjnego. Oczywiście niezbędne jest podanie firmie transportowej wszelkich informacji dotyczących auta, takich jak: jego wielkość, waga, stan techniczny. Można także dołączyć zdjęcie samochodu, jeżeli takie mamy. Jednak zanim dostarczymy przewoźnikowi wszystkie niezbędne informacje, należy upewnić się, czy firma posiada ubezpieczenie. I chociaż wydaje się to sprawą oczywistą, warto mieć pewność, że oddajemy nasz pojazd pod opiekę profesjonalistów.