Pomoc drogowa kojarzy się większości kierowców z koniecznością holowania uszkodzonego pojazdu, który został zniszczony w wypadku lub unieruchomiony ze względu na awarię mechaniczną. Jest to istotnie główna usługa świadczona przez firmy działające w tej branży, jednak – jak się okazuje – specjaliści są w stanie zaproponować swoim klientom znacznie więcej. Czym zatem dokładnie może się jeszcze zająć pomoc drogowa?

Holowanie auta

Samochód holowany przez pomoc drogową to sytuacja, której uniknąć chce każdy kierowca. Niekiedy jednak inne rozwiązania zawodzą, a skorzystanie z autolawety staje się jedyną możliwością na bezpieczne przetransportowanie unieruchomionego auta. Dzieje się tak np. w przypadku, gdy pojazd uległ uszkodzeniom spowodowanym wypadkiem komunikacyjnym. Niekiedy sytuacje na drodze stają się zaskakujące dla kierowców, co prowadzi do uderzenia m.in. w inne samochody lub elementy infrastruktury.

Uszkodzenia blacharskie oraz mechaniczne często są na tyle poważne, że autem nie można poruszać się dalej na kołach. Konieczne jest więc bezpieczne jego odholowanie, co jest podstawową usługą realizowaną przez dobrą pomoc drogową. Warto pamiętać, że najlepsze firmy działające w tej branży, takie jak chociażby Trans-Cat, pozostają do dyspozycji klientów o każdej porze. Holowanie przydaje się jednak nie tylko w przypadku uszkodzonych samochodów – kiedy jeszcze ta usługa realizowana przez pomoc drogową jest niezbędna?

Usługi profesjonalnej pomocy dla kierowców

Z pomocy drogowej korzystają nierzadko także klienci, którzy zakupili nowe auto i z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie nim kierować. Dzieje się tak wtedy, gdy samochód nie ma opłaconego ubezpieczenia lub wykonanego przeglądu technicznego, ale też w sytuacji, kiedy nabywca nie dysponuje drugim kierowcą, a na miejsce zakupu przybył własnym środkiem transportu. Oprócz holowania pojazdów pomoc drogowa – jak sama nazwa wskazuje – może również stanowić wsparcie w przypadku problemów na drodze.

Stosunkowo często dochodzi bowiem do kłopotliwych sytuacji, w których auto w trasie ulega awarii. Jeśli jest ona niewielka i możliwa do wyeliminowania na miejscu, to specjalista z pomocy drogowej będzie w stanie ponownie przywrócić sprawność pojazdu. Fachowe usługi przydają się również w momencie, gdy konieczna jest wymiana uszkodzonego koła, a także uruchomienia samochodu z rozładowanym akumulatorem. Dzięki takim działaniom sytuacje frustrujące i problematyczne dla kierowców mogą być w krótkim czasie rozwiązane – należy jednak pamiętać, by w takim wypadku korzystać wyłącznie z usług renomowanej pomocy drogowej.