Bezpieczeństwo na drogach niezależnie od pory roku jest bardzo ważne. Podczas jazdy samochodem w bardzo upalne dni lub śnieżne i mroźne wieczory podczas zimy jest dosyć dużym obciążeniem nie tylko dla silnika pojazdu, ale także dla opon. Aby czuć się stabilnie w każdych warunkach, warto dobrać odpowiednie ogumienie, w którym doborze pomogą specjaliści ze sklepu Opony Express, wystarczy, że poda się parametry koła lub model samochodu.

Czym powinny charakteryzować się wysokojakościowe i bezpieczne opony do samochodów?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że zdecydowanie lepsze są opony nowe niż używane, nawet jeśli nie mają wygórowanych i zaawansowanych parametrów. Pamiętajmy, że guma podczas jazdy się ściera i z czasem nie uzyskamy dobrej przyczepności do podłoża. Jest to niewątpliwie ważny aspekt podczas srogich i mroźnych zim, w dodatku na górzystych terenach.

Nowoczesna technologia pozwoliła na wyprodukowanie mocnych tworzyw, które stosuje się do opon. Z roku na rok mamy materiały polimerowe, które doskonale poradzą sobie w trudnych warunkach, nie będą się łatwo przebijać, a także dostosują się do temperatury panującej na zewnątrz i na jezdni.

Im więcej jeździsz w ciągu roku, tym warto pamiętać o regularnej wymianie kół, aby zachować bezpieczeństwo. Opłaca się tez wiedzieć, że mało używane opony tak samo mogą się nie nadawać do użytku po kilku latach.

Bogaty wybór modeli opon

Pracownik sklepu Opony Express informuje:

posiadamy nie tylko klasyczne opony dla samochodów osobowych, ale także i rolnicy mogą się w specjalne modele zaopatrzyć do swoich traktorów lub maszyn używanych w lesie. Parametry takich wersji znacznie się różnią od tych do aut.

Oczywiste jest, że nie każdy zna się dobrze na oponach i nie wie jakiego modelu szukać. Fachowcy sprzedający tego typu produkty doradzają w wyborze. Biorą pod uwagę model samochodu, wielkość koła, a także miejsca, gdzie właściciel pojazdu będzie nim kierował. Inne ogumowanie przyda się podczas zimy w mieście, a inne w górach.