Wynajem mikrobusów – kiedy jest opłacalny?

Materiał partnera
2019-09-25
mikrobus

Mikrobusy to autobusy mniejszych wymiarów, które mieszczą od 9 do 17/20 pasażerów, w zależności od modelu. Są to zatem pojazdy, które łączą funkcjonalność i mobilność zwykłych kilkuosobowych busów, z przestronnymi autokarami. Ich popularność stale rośnie, a na usługi przewozu mikrobusami jest duże zapotrzebowanie, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych oraz publicznych.

Mikrobusy dla szkół

Szkoły nie zawsze organizują wycieczki, przy których autobus jest wypełniony do ostatniego miejsca. Wielokrotnie wyjazdy na konkursy, czy zawody sportowe, wymagają posiadania około kilkunastu miejsc. To wtedy wynajem autokaru, czy od dwóch do trzech zwykłych busów może być nieopłacalne. Lepiej w takich sytuacjach postawić na mikrobusy, które zmieszczą do 20 osób, gwarantując im komfortowy przejazd. Optymalizacja kosztów przy takim rozwiązaniu może sięgać nawet 20%!

Mikrobusy na pielgrzymki

Pielgrzymki są w Polsce specjalną formą turystyki, o którą dba wiele biur podróży oraz przewoźników. Przy tego rodzaju wycieczkach, wielokrotnie jednak nie potrzeba wielkich autokarów, ale mniejszych pojazdów. Ważne jest jednak to, aby mikrobusy posiadały wygodne siedzenia, sprawną wentylację, klimatyzację, dużo miejsca na nogi, a także bagaż, czy też system nagłaśniający. Na komfort podróżowania tego typu pojazdami, wpływa również ich mobilność oraz szybkość. Mikrobusy mogą wjechać w takie miejsca miast, które nie są dostępne dla autokarów. W przypadku obiektów kultu, m.in. maryjnego, jest to sposób na „wyprzedzenie”, czy ominięcie kolejki.

Mikrobusy dla pracowników delegowanych

Mikrobusy są również wynajmowane przez zakłady przemysłowe, firmy usługowe, korporacje, czy innego typu podmioty gospodarcze, które wysyłają swoich pracowników w inne rejony kraju, czy też do Niemiec, Holandii, Belgii itp., np. w związku z targami wystawienniczymi. Przykładem przedsiębiorstw, które wielokrotnie potrzebują tego typu pojazdy, są ekipy budowlane. Jeśli realizują on większe inwestycje, poza własnym rewirem działalności, często potrzebują szybkiego przewiezienia swoich pracowników w dane miejsce.

Mikrobusy na wesela

Mikrobusy wynajmowane są również na wesela. To wtedy para młoda gwarantuje swoim gościom darmowe pojazdy tego typu, z czego często korzystają osoby nieposiadające samochodów, czy też te w podeszłym wieku. Mikrobus na wesela to również sposób na to, aby wszyscy zaproszeni mogli korzystać ze wszystkich uroków zabawy – również tych alkoholowych.

Zrealizuj swój własny pomysł…

Nowoczesne mikrobusy, mogą być również wynajmowane w dziesiątkach innych sytuacji. Możesz je wynająć przy organizowaniu większego wyjazdu w góry z grupką swoich znajomych, czy też możesz dzięki nim szybko z fanklubem danego zespołu udać się na koncert. Tacy przewoźnicy, jak Trans-Turist-Bis, są również gotowi na zagwarantowanie transportu zagranicznego zorganizowanym grupom migrantów zarobkowych.


Opracowanie artykułu:

TRANS - TURIST - BIS Kamil Aptacy

ul. Stefanowicza 86, 07-430 Myszyniec mazowieckie
e-mail
www