Dbanie o koła w opinii wielu osób ogranicza się wymiany opon. Jednak jest to tylko jedna z czynności, która nic nie pomoże, jeśli nie będą one odpowiednio wyważone. Warto wiedzieć czym jest proces, aby rozumieć sens jego przeprowadzenia. Trzeba to robić regularnie i jedynie w odpowiednio przystosowanych do tego punktach jak w firmie Mag-Car. Wówczas jazda będzie wygodniejsza, ale przede wszystkim bardziej bezpieczna.

Na wyważenie kół zgłoś się do Mag-Car

Kiedy masy na kołach są źle rozłożone, zmniejsza się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu. Właściwe regulowanie tego elementu sprzyja bezproblemowej jeździe. Aby taka była, należy oddawać pojazd do punktu Mag-Car Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Paweł Terakowski, od razu, gdy tylko pojawią się pierwsze problemy. Złe wyważenie wynika z nieprawidłowego ułożenia opon lub felg względem siebie, niedokładnego osadzenia, wadliwej produkcji, zużyciem tarcz i bębnów lub opon. W wyniku czego obniża się komfort jazdy, podzespoły szybciej się zużywają i zmniejsza się przyczepność do drogi. Pojazdem trudniej się też kieruje i hamuje.

Ten aspekt jest często pomijany przez kierowców. Nie radzimy zaniedbywać symptomów i polecamy jak najszybciej odwiedzić nasz zakład w celu usunięcia wady poprzez odpowiednie wyważenie kół

 – wyjaśnia ekspert.

Objawy złego wyważenia kół

Zakład Mag-Car można odwiedzać regularnie, w celach kontrolnych. Jednak należy niezwłocznie zlecić pracownikom wyważenie kół, gdy tylko pojawią się pierwsze symptomy. Do najczęstszych należy drganie kierownicy, szczególnie przy mniejszych prędkościach. To samo dotyczy całego nadwozia, które trzęsie się podczas jazdy, może zniknąć przy szybszej jeździe. Odczucie zarzucania tyłem pojazdu na zakrętach to także niepokojący symptom. Wizualnie dostrzeżemy problem, gdy bieżnik będzie się zużywał w sposób nietypowy. Kolejną oznaką jest dosyć charakterystyczny szum. Specjaliści wyważają koła poprzez odpowiednie ich osadzenie w ten sposób, aby masy wokół obrotów kół były rozłożone równomiernie.