Amortyzatory oraz części składowe kolumny MacPhersona podobnie jak większość elementów podwozia zużywają się w trakcie normalnej eksploatacji. Tempo tego procesu zależy między innymi od stylu jazdy, obciążenia pojazdów oraz warunków panujących na drodze. Z naszego artykułu dowiesz się, kiedy należy wymienić amortyzatory i elementy kolumny, a jeśli szukasz części w atrakcyjnej cenie, odwiedź sklep motoryzacyjny Auto-Art s.c. 

Najczęstsze objawy zużytego amortyzatora

Amortyzatory jak i pozostałe elementy kolumny MacPhersona, zużywają się powoli i stopniowo. Niemniej jednak mają szkodliwy wpływ na stabilność pojazdu oraz jego hamowanie. Jeżeli Twój samochód wykazuje którykolwiek z tych objawów, koniecznie należy zakupić części zamienne i dokonać naprawy. Umów się do warsztatu, gdy:

  • zauważyłeś nierównomierne zużycie opon;

  • samochód kołysze się podczas pokonywania zakrętów;

  • auto nadmiernie podskakuje na wybojach;

  • słyszysz nietypowe odgłosy jak stukanie i pukanie.

Nie bagatelizuj również nadmiernego wycieku płynu hydraulicznego z amortyzatorów.  

Auto-Art s.c. – sprawdzony sklep oferujący części zamienne

Ponieważ demontaż kolumny MacPhersona w skład której wchodzi amortyzator jest dość złożoną i długotrwałą czynnością obsługową, warto skontrolować przy okazji stan innych podzespołów, do których uzyskuje się łatwy dostęp i w razie potrzeby rozważyć ich wymianę. Przykładami takich części mogą być np. poduszki pod amortyzatorami, łożyska lub wahacze kół .

– informuje pracownik Auto-Art s.c.

Sklep Motoryzacyjny mieści się przy ul. Głowackiego 1 w Proszowicach. W jego bogatej ofercie znajdują się części zamienne, amortyzatory, akumulatory czy elementy podwozia. Oprócz tego kupisz tam oleje mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne. Odgrywają one dużą rolę w użytkowaniu pojazdów. Co więcej, asortyment obejmuje drobne akcesoria takie jak: linki holownicze, piórka wycieraczek, kołpaki i dywaniki podłogowe. Towary są najwyższej jakości i w atrakcyjnych cenach. 

Pamiętaj, że części zamienne są o wiele tańsze niż podzespoły oryginalne, jednak cechuje je trwałość, wytrzymałość oraz wysokie parametry użytkowania. Doskonale zastępują uszkodzone elementy Twojego samochodu.