Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że stan powłoki lakierniczej ma ogromny wpływ na wizualny odbiór samochodu. Niestety blachy samochodowe narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia, które nie zawsze wynikają z winy osoby, prowadzącej pojazd. Jakie konkretnie czynniki przyczyniają się do powstawania wgnieceń i zarysowań oraz w jaki sposób najlepiej sobie z nimi poradzić?

Uszkodzenia lakieru – jak do nich dochodzi

Aby całkowicie uchronić auto przed uszkodzeniami lakieru, należałoby je przykryć kocem i pozostawić w garażu. Zabieg taki podaje jednak w wątpliwość sens posiadania samochodu. Ze względu na eksploatację, powłoka lakiernicza narażona jest w sposób ciągły. O czym konkretnie mowa? Szczególne zagrożenie stanowią nieutwardzone drogi szutrowe, których nawierzchnia w postaci małych kamieni wznoszona jest przez poruszający się pojazd. Drobinki te dosłownie bombardują karoserię, przyczyniając się do jej degradacji. Niemniej jednak zarysowania tego typu rzadko widziane są z dużej odległości i w jakimś sensie, można się z nimi pogodzić. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku wgnieceń. Mogą one powstać zarówno na skutek trudnych warunków atmosferycznych, do których zaliczyć można gradobicie, jak i na skutek wypadków lub nawet parkingowych stłuczek.

Bez względu na stopień uszkodzenia blachy, wgniecenia zawsze wymagają profesjonalnej interwencji fachowców, którzy dysponują odpowiednim wyposażeniem. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Kris-Cars, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze specjalistów od lat zapewnia zmotoryzowanym kompleksowe wsparcie w zakresie napraw blacharsko-lakierniczych. Dzięki jakim zabiegom możliwe jest usunięcie zniszczeń lakieru i blacharki?

Usługi blacharsko-lakiernicze – co konkretnie?

Jeżeli chodzi o usunięcie wgnieceń, specjaliści bazują przede wszystkim na dwóch metodach. Jeżeli wgniecenia spowodowane są przez wspominany już wcześniej grad, istnieje możliwość ich naprawy bez konieczności lakierowania konkretnej części. Dlaczego jest to aż tak ważne? Otóż dlatego, że znacznie spada cena wykonywanej usługi. Nie należy zapominać o tym, iż cena pomalowania jednego elementu zazwyczaj oscyluje w granicach od 200 do 300zł. W momencie, w którym wgniecenia są jednak zbyt głębokie, stosuje się metodę standardową.

Jedynie ona może zapewnić klientowi oczekiwane rezultaty. Specjaliści zajmą się także usunięciem wgnieceń oraz otarć. Nie można także nie wspomnieć o możliwości dokonania napraw związanych z zabezpieczeniem antykorozyjnym miejsc newralgicznych oraz naprawą progów, które wciąż w wielu modelach pojazdów są szczególnie narażone na przegnicie. W razie zaistnienia takiej konieczności profesjonaliści zajmą się oględzinami auta powypadkowego. Jest to szczególnie przydatna opcja dla wszystkich tych, którzy ubiegają się o wypłatę odszkodowania.