czas czytania: 14 min materiał partnera

Pokrowce na fotele samochodowe – czym cechują się te najlepsze?

tapicerka

Tapicerka w kiepskim stanie? Z problemem tym borykają się przede wszystkim kierowcy, którzy są właścicielami aut używanych. Czy problem ten zawsze musi wiązać się z kosztowną wymianą, która nie zawsze jest adekwatna do wartości auta? Okazuje się, że nie. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z usług firm, produkujących pokrowce. Co konkretnie warto o nich wiedzieć?

Pokrowce samochodowe – materiały

Stwierdzenie, że pokrowiec samochodowy powinien charakteryzować się najwyższą możliwą do uzyskania jakością, jest stanowczo zbyt ogólne. Należy sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, jakie aspekty konkretnie o tym decydują? Przede wszystkim pokrowiec powinien być odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, w tym głównie na ścieranie. Jako że w samochodach spędza się coraz więcej czasu, a co za tym idzie, spożywa się w nich posiłki i napoje, znacznie rośnie prawdopodobieństwo zabrudzenia siedzenia. Dlatego też wysokiej jakości pokrowiec powinien zapewniać łatwość w utrzymaniu czystości.

Gdy już dojdzie do zabrudzenia, plamy powinny dać się usunąć tak szybko, jak to tylko możliwe. Do produkcji pokrowców samochodowych wykorzystuje się 3 typu materiałów. O czym mowa? Przede wszystkim o welurze, ekoskórze i skórze naturalnej. Wszystkie z nich poza ważnymi właściwościami użytkowymi mają wiele równie istotnych cech związanych z estetyką. Wszyscy zainteresowani mogą wybierać wśród niezliczonej wręcz gamy wzorów i kolorów, aby dopasować swój pokrowiec do ogólnego wystroju wnętrza. Co jeszcze warto wiedzieć o pokrowcach?

Pokrowce a kwestia dopasowania

Wszyscy ci, którzy obawiają się o to, że pokrowiec może nie być dobrze dopasowany, a co za tym idzie, utrudniać bezpieczną jazdę, zupełnie nie mają się o co martwić. Przed zakupem trzeba jedynie sprawdzić, czy fotele z naszego modelu samochodu, znajdują się w bazie danych producenta. Jeżeli tak, sprawa jest oczywista. Pokrowce zostają wyprodukowane nie tylko z troską o najmniejszy nawet detal, ale także z ogromną dbałością wymiarową. Choć tego typu bazy pojazdów są niezwykle rozbudowane, może się zdarzyć, że nie znajdziemy tam swojego auta. Co wtedy? Również nie stanowi to większego problemu. Najlepsi producenci są w stanie ściągnąć wszystkie niezbędne wymiary. Takie podejście do klienta, mogą zapewnić jedynie najbardziej wyróżniające się firmy.

Zdecydowanie zlicza się do nich Mirex II. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, nowoczesnemu zapleczu technicznemu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie i najbardziej sprawdzone rozwiązania w zakresie pokrowców samochodowych. W rozbudowanej ofercie asortymentowej są w stanie znaleźć coś dla siebie zarówno zwolennicy klasycznej elegancji, jak i ekstrawaganckiego tuningu.