Większość z nas posiada lub chce zrobić prawo jazdy. Jednak zapisanie się na taki kurs wiąże się z dopełnieniem niezbędnych formalności, obowiązków oraz określonym przebiegiem, o czym warto dowiedzieć się przed przystąpieniem do niego. Pozwoli nam to nie tylko na zwiększenie szans pomyślnego zdania egzaminu, ale również poczuć się pewniej podczas kursu i egzaminu. Dowiedz się więcej o kursie na prawo jazdy.

Dokumentacja i rozpoczęcie kursu

Jeśli chodzi o kwestię złożenia niezbędnej dokumentacji w urzędzie, należy pamiętać, że musimy być pełnoletni w momencie przystępowania do egzaminu na prawo jazdy, jednak kurs na prawo jazdy, który rozpoczyna się na trzy miesiące przed tym momentem, możemy rozpocząć przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Będziemy również musieli uzyskać ze starostwa powiatowego w miejscu, które zamieszkujemy tzn. Profil Kandydata na Kierowcę i w tym celu musimy przedłożyć w urzędzie następujące dokumenty:

  • Pisemną zgodę opiekuna bądź rodzica (w przypadku rozpoczęcia kursu przed 18. rokiem życia)
  • Orzeczenie lekarskie o zdolności do prowadzenia auta
  • Wypełniony wniosek o wydanie PKK
  • Kolorowe zdjęcie, które będzie spełniało wymogi podane w aktualnych przepisach

Czas i koszty kursu

Czas trwania kursu to około 8 tygodni, podczas których odbywają się zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne (po 30 godzin każdy). Po zaliczeniu 30 godzin kursu, następują zajęcia w aucie. Godziny zajęć są do indywidualnego ustalenia z instruktorem. Kurs zostaje uwieńczony wewnętrznym egzaminem teoretycznym oraz praktycznym. Polecamy Szkołę Nauki Jazdy Dorota, która oferuje kompleksowe usługi wysokiej jakości w przystępnej cenie (1600 zł – z możliwością rozłożenia na raty) oraz indywidualne podejście do kursanta. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowych godzin jazdy w cenie 50 zł. Zajęcia odbywają się na samochodzie marki Toyota Yaris, czyli na takim, na jakim odbywa się egzamin państwowy z możliwością ćwiczenia na placu manewrowym WORD. Ponadto, należy pamiętać także o osobnej obowiązkowej opłacie za egzamin na prawo jazdy kategorii B, która wynosi obecnie 170 zł. Przystąpić możemy do niego dopiero po pomyślnym ukończeniu kursu na prawo jazdy.

Bardzo ważną rzeczą podczas egzaminu na prawo jazdy jest zapanowanie nad stresem. Szkoła Nauki Jazdy Dorota zwraca szczególną uwagę na pracę nad tą kwestią, a także oferuje indywidualny tok szkolenia, dopasowany do osobowości, stanu emocjonalnego, temperamentu oraz poglądów kursanta, co ma niezwykle istotne znaczenie. Miła, komfortowa i przyjazna atmosfera oraz wykorzystanie technik multimedialnych z dużą ilością ćwiczeń teoretyczno– praktycznych pomogą Państwu pomyślnie i komfortowo ukończyć kurs oraz uzyskać wymarzone prawo jazdy bez stresu.