czas czytania: 3 min

Kursy językowe dla firm – zakres usług i korzyści

kursy językowe

Kompetencje językowe są niezwykle ważne w zawodowym rozwoju i pozwalają na swobodną komunikację z zagranicznymi klientami. W ramach nauki języka obcego w środowisku pracowniczym przeprowadzane są kursy językowe dla firm. Dedykowane są zarówno korporacjom, jak i mniejszym zakładom. Realizowane są również wśród pracowników państwowych instytucji. Dlatego też warto pomyśleć o szkoleniu firmowym z języka angielskiego dla pracowników lub zapytać pracodawcę o możliwość dofinansowania takiego zawodowego kursu. Wiąże się to z wieloma korzyściami, które warto poznać i zainwestować w naukę.

Jak wyglądają szkolenia językowe dla firm?

Oferowane przez szkoły językowe kursy językowe dla firm przeprowadzane są przez wyspecjalizowaną kadrę. Składają się na nią metodycy, którzy odpowiadają za program nauczania i jego jakość, menadżerowie projektu, koordynujący przebieg zajęć oraz doświadczeni lektorzy. Program nauki języka jest dostosowany do branży i potrzeb pracowników firmy. Dokonywane są na różnych stopniach zaawansowania. Dla początkujących szczególnie polecane są kursy językowe General English i Business English. Zajęcia te pozwalają kształtować językowe umiejętności w różnych życiowych i zawodowych wydarzeniach oraz nauczyć się specjalistycznej terminologii i zdobyć potrzebną wiedzę, przygotowującą do wystąpień publicznych czy prezentacji w obcym języku. Zajęcia językowe z biznesu polegają także na rozwijaniu umiejętności negocjacji, prowadzenia konferencji czy interwencji w sytuacjach konfliktowych. Często szkoły języków obcych wykonują językowe audyty. W ten sposób możliwa jest profesjonalna ocena językowych zdolności pracowników. Dobrą opcją są także kursy językowe przygotowujące do egzaminów oraz kończące się uzyskaniem certyfikatu. W skład zajęć wchodzą często dodatkowe lekcje online, szkolenia miękkie, tłumaczenia, językowy coaching oraz wyjazdy i rekrutacje językowe.

Zalety kursów językowych dla firm

Istnieją różne rodzaje kursów językowych. Angielski dla firm to najlepsze rozwiązanie, pozwalające na rozwój zawodowy pracowników. Działające na polskim rynku szkoły językowe oferują wysokiej jakości sposoby nauczania, na które wpływają doświadczeni lektorzy i native speakerzy. Osiągnięte kompetencje przydadzą się przy opracowaniu w języku obcym ofert, mailingów czy prezentacji. Szkolenia językowe dla firm pozwolą ponadto pozyskać nowych klientów i kontrahentów. Znajomość języka obcego ułatwia także zawieranie kontaktów z cudzoziemcami na stopie zawodowej. Wygodną opcją są szkolenia językowe dla firm dostępne online. Ich zaletą jest kontakt na żywo z lektorem poprzez Skype’a i nauka komunikowania się poprzez powtarzanie nie tylko akcentu, ale też mimiki i gestów. Udostępniane podczas nauki języka materiały audio lub wideo pozwalają na systematyczne utrwalanie wiedzy. Zdalne zajęcia językowe umożliwiają przy tym zaoszczędzić czas na dojazdach.

Dodatkową korzyścią z nauki języka jest dbanie i motywowanie pracowników do ciągłego rozwoju. Przełoży się to bezpośrednio na ich efektywność oraz zyski przedsiębiorstwa. Wpłynie także pozytywnie na atmosferę w firmie i integrację. Z kolei pracownicy mogą nie tylko po przebytym kursie językowym komunikować się w języku obcym w sytuacjach zawodowych, ale też prywatnych np. podczas urlopu za granicą. Kursy językowe dla firm to zatem nie tylko szansa na zawodowy rozwój, ale też możliwość zdobycia certyfikatów językowych i ukończenia egzaminów. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi zajęć językowych za granicą oraz audytów. Przy wyborze języka obcego warto wziąć pod uwagę zawodowe potrzeby oraz formę szkolenia językowego. Mogą się one odbywać w siedzibie firmy, placówce lub online.